zjentek

Kolik času vám pro sebe zbude, pokud z vlastního života odečtete čas, který věnujete penězům?

Řekněme, že den má 15 hodin, jelikož zbytek času denně musíme odevzdat nutným úkonům, včetně odpočinku, abychom vůbec fungovali. Kdo nechce, nebo se stydí, neodpovídá.

Odpovědi
Fm2.0

To je trochu zavádějící. Časem, který věnujeme penězům máš zřejmě na mysli dobu, kterou většina tráví v práci.
Pokud máš peníze, máš i čas. Je rozdíl pokud pracuješ 60 h týdně se 100 Kč na hodinu anebo pokud pracuješ třeba jen 25 h týdně s 240 Kč na hodinu. Oba za ten týden vydělají úplně stejně, jen ten čas je podstatně odlišný.
Pak je rozdíl pokud pracuješ třeba za odvedenou práci, za odměny anebo pokud máš příjmy, o které se nemusíš aktivně dennodenně starat.

Financím se můžeme věnovat i tak, že si vedeme zápisník příjmů a výdajů, že si spravujeme hospodářství. Penězům se věnujeme, i když je utrácíme. Všechny statky jsou vyjádřeny v penězích.
Takže na to těžko odpovědět.

Hufnágl

24 hodin. Ráno vstanu a mám pod polštářem několik set korun – každý den

aliendrone

Co je to za otázku? Jasně že NIC! Dokonce i přímo nevýdělečené fyziologicky nutné (spánek) či dokonce pouhé „rekreační činnosti“ – koníčky, mariáš (ten MŮŽE BÝT výdělečný, pokud ovšem UMÍŠ ;) :D) aj. jsou jen nezbytnou přípravou k efektivnějšímu rejžování škvarků. :)

Pochop, netvrdím, že nemůžeš mít „bohatý duševní život“ apod. bejkárny, nicméně primární je VYDĚLAT a „hluboké emocionální či přímo fyzické procítění“ pak bude mnohem snažší. ;) :D :D