Rokio

Kolik zaměstnanců pobírá minimální mzdu k roku 2019?

Je mi jedno, jestli mi napíšete odpověď na tuto moji otázku v procentech nebo v čísle.

Stačí mi přibližná odpověď, ale preferuji konkrétní odpověď.

Nejlepší odpověď
marci1

Údaj ministryně práce a soc. věcí Jany Maláčové z 20.11.2018:
„Za minimální mzdu pracují asi čtyři procenta zaměstnanců, tedy kolem 150 tisíc lidí.“ 🙂
https://ct24.ces­katelevize.cz/e­konomika/2656709-minimalni-mzda-vzroste-od-ledna-na-13-350-korun-rozhodla-vlada

Další odpovědi
Kepler

Konkrétní odpověď za rok 2019 ti dá Český statistický úřad někdy na jaře roku 2020. Zatím nejsou zpracovány ani údaje za rok 2018.

ivzez

Co míníš obratem „k roku 2019".

Kdyby ses zeptal, kolik lidí pobírá v lednu 2019
minimální mzdu, dalo by se odpovědět.…

orestez

Marci, celou větu stačilo zkrátit. Ministryně práce a asociálních věcí spráskla ruce a řekla: konečně pracuje všech 150 tisíc čtyřprocentních za minimální mstu.