Roseinka

Nárok na podporu při výpovědi ve zkušební době zaměstnancem?

Dávám výpověď ve zkušební době, předtím jsem byla 2 měsíce na úřadu práce a pobírala podporu v nezaměstnanosti. Mám nárok na „nevybranou, zbylou“ část podory, když jsem dala výpověď já? Pokud ne, mám nárok být alespoň na úřadu registrovaná, aby mi bylo placené zdravotní a sociální pojištění? Předem moc děkuji.
Doplňuji:
Ráda bych doplnila, že tu práci jsem si našla sama, úřad práce mi jí nenašel.

Nejlepší odpověď
brillant

Uchazeč o zaměstnání, kterému v rozhodném období neuplynula celá podpůrčí doba a získal zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností dobu důchodového pojištění v délce kratší než 3 měsíce, má nárok na podporu v nezaměstnanosti po zbývající část podpůrčí doby.

Uchazeč o zaměstnání, kterému v rozhodném období uplynula celá podpůrčí doba, má nárok na podporu v nezaměstnanosti, pokud po uplynutí této podpůrčí doby získal zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností dobu důchodového pojištění v délce alespoň 6 měsíců; tato doba se nevyžaduje, pokud ke skončení zaměstnání nebo výdělečné činnosti došlo ze zdravotních důvodů, nebo došlo-li ke skončení zaměstnání z organizačních důvodů nebo pro porušení povinností ze strany zaměstnavatele.
Doplňuji:
V tomto případě po zbytek podpůrčí doby nárok na podporu mít budete ve výši 45%. Podpora v nezaměstnanosti se stanoví z průměrného měsíčního čistého výdělku, kterého uchazeč o zaměstnání dosáhl ve svém posledním ukončeném zaměstnání nebo z posledního vyměřovacího základu přepočteného na 1 kalendářní měsíc, pokud uchazeč o zaměstnání naposledy vykonával samostatnou výdělečnou činnost.

Zdroj: http://portal­.mpsv.cz/sz/ob­cane/pravpov_uch

Další odpovědi
mojitek

jsou jiný zákony,takže s největší pravděpodobností nárok nemáte na podporu.Ale registrovat se tam samozřejmě můžete a zdravotní pojištění za vás ÚP platit bude.
Doplňuji:
jen doplnění : nemáte nárok na podporu,protože jste zaměstnání okončil/a VY z vlastní vůle

pusinka50

Od 1.1.2011 musí uchazeč o zaměstnání úřadu práce doložit, že pracovní poměr ve zkušební době byl ukončen ze strany zaměstnavatele ( např. přímo v zápočtovém listu nebo na potvrzení zaměstnavatele pro účely posouzení nároku na podporu v nezaměstnanosti). Obávám se, že na podporu nemáš nárok, neboť jsi podala výpověď ty. Ale na úřad práce si ihned dojdi, ihned další den po skončení prac. poměru, minimálně ti bude platit zdravotní a sociální pojištění

mojitek

napsal jsem snad něco špatně?