Lgee

Kolik % světového majetku má nejbohatší člověk světa?

Je to vice než 50%?

Odpovědi
anonym

… ne to samozřejmě není. Nůžky mezi bohatými a chudými jsou rozevřeny hodně doširoka, ale až takhle opravdu ne.

Viz tento graf https://www.y­outube.com/wat­ch?v=UkhLvJ6RSKc

Jeff Bezos má asi 130 miliard dolarů, tj. asi 3 triliony Kč. To je hodně ale v poměru k odhadovanému počtu dolarů co po světe kolují je to „jen“ 0.013 % a to se bavíme jen o dolarech(!), různých měn je po celém světě samozřejmě výrazně více takže i celkového množství peněz, takže to procento je ještě o několik řádů nižší.

Pepa25

Zanedbatelný zlomek procenta. Spíš je významné, že existuje významná nerovnost v rozdělení majetku, v rámci USA, kde žije nejbohatší člověk, i celosvětově.
Oxfam již v roce 2017 zveřejnil zprávu, že 8 nejbohatších lidí vlastní stejný majetek jako chudší polovina lidstva.

Zdroj: https://www.ny­times.com/2017/01­/16/world/eig­ht-richest-wealth-oxfam.html

Lgee

Trilionů? Spíš bilionů ne?

Alesh

jj