shockwave

Kolik stranek prohledavate u hledaneho tematu na internetu?

Pokud neco hledate na internetu, divate se jen na prvni 3 stranky ve vyhledavaci nebo jste schopni jit az např. na 50 stránku ?

Nejlepší odpověď
Dochy

Podle potřeby. Na prvních 10 místech jsou obvykle reklamy, ty využiju jen občas. Pokud mi výsledky nesedí, upřesním dotaz.

Další odpovědi
Filip84

Podle toho, kolik je potřeba. Někdy postačí podívat se na první stránku, někdy i na 350tou. Principe of good enough.

elkon

Záleží na formulaci dotazu. Někdy je to na první dobrou, někdy více. Naštěstí mě neotravují reklamy.

zjentek

Já to projdu vždycky celý a nakonec vím větší prd, než jsem o tématu věděl, když jsem začal hledat, bo názory se různí, tedy čím víc toho projdete, tím se různí více, rozšiřují se s počtem zhlédnutých informací, u jednotlivých témat vznikají ještě další odnože (linky), kde se neřeší téma jako celek, ale specifika, tím se celé téma rozšiřuje a samozřejmě zamotává, přičemž v jednotlivých „odnožích“ na jednotlivých lincích se různé jednotlivosti řeší jinak, téma přestává být celkem, větví se a komplikuje, tak téma na chvíli například opustíte v rámci zachování duševního zdraví a mezitím nakouknete na totéž téma jinde, třeba na jiném linku a to se začne větvit zcela jinak, s jinými odnožemi mířícími do odlišných sfér vědění, než jste to měli poskládáno před chvílí, takže někdy se vám ta skládanka v mozku tak trochen zbortí, ale coby dobrý surfař to nevzdáte, začnete budovat z nových rádoby relevantních celků a ty se budou zase skládat ze střípků- budou vás směrovat k dalšímu ověření detailů jinam, třeba tam, kde si máte odpovědně prověřit, co konkrétní termíny použité ve větách znamenají, co znamenají jednotlivá fakta a že jsou to fakta vám často napoví přiložený link, to abyste netápali, co jsou fakta a co nikoli, takže tady vidíte že jsme znovu v bodu někde uprostřed tohoto mého osvětlení jak je to s hledaným tématem, ale posuňme se ze středu a uveďme si příklad- měli jsme tady kovida a na internetu okolo něho 100% informací. Co z toho byly informace a co tzv. desinformace je na zvážení každého soudruha, jisté je pouze to, že stejný obsah informací je tam dodnes a že 100% procent soudruhů dodnes neví, co si z nich vytáhnout pro sebe jako informaci. Anebo ví, ovšem co si vytáhli, ta jejich pravda, může být pro ně ještě horší, než kdyby nevěděli. A když nebude špatná pro ně, tak bude špatná přinejmenším pro jejich okolí a to často drasticky, nebezpečně. Ale to jsem v závěru odbočil z tvé otázky. Čili tolik stručně k možnostem internetu a jeho užitečnosti. Děkuju.

led

Tak ako sme za čias bývalého režimu dlho a trpezlivo, aj rôznymi spôsobmi, hľadali odpovede na svoje otázky aj proti vôli „strany a vlády“ tak to, žiaľ musíme robiť aj dnes.
Aj internetové vyhľadávače vám často nedajú hneď na prvej stránke odkaz na vašu otázku. Všetky vyhľadávače sú nastavené podľa príkazu ich tvorcov a hlavne požiadavok akcionárov „o zachovanie moci rodu“. Preto veľakrát, práve tá potrebná informácia, dokonca aj často hľadaná môže byť (a často býva) až v hĺbke odkazov na hľadanú otázku. Súčasne si musíte dokázať pospájať potrebné dôležité fakty z rôznych odpovedí na rôznych stránkach.

Aj tu, na tejto stránke, často nájdete vnútorným vyhľadávačom hľadanú otázku umiestnenú , kdesi až na koniec napriek času jej napísania.

elkon

zjentek – jestli tam píše hovadiny jako zde, tak se nediv co ti tam vyleze.

zjentek

elkon- věří si, čemu chceš.