Čecho_slovák

Kolik si mám počítat za ujeté km?

Kolik byste si vzali za 120 ujetých km, kdybyste jeli pro známou do lázní ? Podle výpočtů cestovních náhrad to dělá asi 700 Kč, což se mi zdá mnoho. Spotřeba auta má 6 litrů/100.

Tak nakonec mi nabídla 600 Kč, prý i na oběd po cestě. I přesto, že to je kamarádka manželky, vzal jsem je. Jinak vám děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Arne1

Pokud jedu na benzín, beru 3Kč, pokud na plyn 2Kč. Pro známé.

Další odpovědi
Alesh

Záleží, jak moc dobrá známá to je. 🙂 Je ale kravina, abys to finančně dotoval. Nevím za kolik tankuješ a na co jezdíš. Pokud je to benzín nebo nafta, tak při téhle spotřebě a cenách paliv, dáš jen za palivo cca 250 Kč. Jsou lidi, co by si řekli tuhle částku a lze ji vnímat jako jakési minimum, byť podle mě nesmyslné, protože neřešíš žádné další náklady spojené s provozem auta. Tyto další náklady osobně odhaduji na cca 1 Kč/km, tedy přičetl bych si dalších 120 Kč. To už jsme na nějakých 350, spíš 400 Kč. Jo, podle náhrad to bude mnohem víc, teoreticky lze zakalkulovat svůj čas, ale to asi ne pro známou, že? 🙂 Já bych to tedy viděl někde kolem těch 400 Kč, abys to finančně nedotoval ze svého.

orwell

Záleží na tom, jak hodně známá je ta známá. Benzín počítej za cca 250,– Kč a zbytek závisí na tom, jak hodně jste spřízněni, event. co pro tebe v minulosti udělala. Ale víc jak 500,– bych si nevzal.

Smack

500kc

Otazník123

Záleží, o jak silné přátelství se jedná. Já osobně vozím dobré známé za cenu paliva. Ostatním naúčtuji i náklady za opotřebení vozidla, což činí asi 4kč/km. Zdá se to někomu hodně? Tak ať si spočítá, kolik stojí oleje, pneumatiky, náhradní díly, technická, atd. a to pak vydělí počtem najetých kilometrů. Pod 4 Kč/km se nedostane. Proto je taky zákonem stanovená sazba náhrad za opotřebení automobilu pro rok 2021 – 4,40Kč/km. To se hodí vědět pokud např. použijete vlastní auto v práci a od šéfa chcete náhradu na kterou máte nárok.

zjentek

Patnáct minut v lesíku na půli cesty domů je v pohodě. Určitě nee méně, bo za hoďku normálně vyplajzneš okolo 16 kil!

Ametyst

Vždycky jsem to pojala tak, kolik peněz by dali za vlak.

Jiří Bohumil

Vždy jde o individuální vyhodnocení. Jaký je mezi Vámi vztah, jak moc jste přátelé, zda i ten druhý občas poslouží nějakou protislužbou a podobně.
Rodině a kamarádům cenu nestanovuji. Většinou to skončí „flaškou“. Známým řeknu náklady na benzin a pak už to ponechám na jejich úsudku.
A staré přísloví zní „hloupý kdo dává, hloupější kdo nebere“. Ovšem v případě, kdy je to přemrštěné, koriguji i já.
Podle mne to byla dobrá cena za náklady, za službu i za ochotu.
Pokud Ti to pak ale nevyčetla žena, neboť to byla její kamarádka, ne Tvoje! 🙂

Kelt

Jedna věc jsou čisté náklady, to je jednoduchá trojčlenka. Ale peníze nejsou všechno. Jsou sice na prvním místě, ale tady bych zahrnul i jiné věci. Pokud vám nějak vypomáhá, manželce nebo rodině. Třeba se přimluvila a získala pro někoho místo ve škole, v podniku, je to milenka a pod.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

JežíšKristus

Zjentek poskytl jedinou normální odpověď. Všichni ostatní jdou jen po penězích, fuj.

Čecho_slovák

zjentku, jste normálně normální? Udivujete mne.

zjentek

A co je na tom nenormální? Prostě jí měls hrábnou jinam než do šrajtofle a ona má být za to vděčná. Tohle NORMÁLNÍ lidé dělají, víš? Jenže kdo měl před doplněním čichat, že jde o kámošku tvý ženy ty joudo!? Takže tahle NE! tAKHLE BY TO NEŠLO A MÁ ODPOVĚĎ PO TVÝM DOPLNĚNÍ JE IRELEVANTNÍ!!! (;

Čecho_slovák

Joudou označujte svou matku za to, že vám dala život.

Jiří Bohumil

Neber ho vážně. Asi má jiné zkušenosti ! Jak píše Jéžiš, není vždy vše o penězích.:-)