Avatar uživatele
Čecho_slovák

Kolik si mám počítat za ujeté km?

Kolik byste si vzali za 120 ujetých km, kdybyste jeli pro známou do lázní ? Podle výpočtů cestovních náhrad to dělá asi 700 Kč, což se mi zdá mnoho. Spotřeba auta má 6 litrů/100.

Tak nakonec mi nabídla 600 Kč, prý i na oběd po cestě. I přesto, že to je kamarádka manželky, vzal jsem je. Jinak vám děkuji za odpovědi.

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, Kelt, nyjono, Otazník123 před 982 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Arne1

Pokud jedu na benzín, beru 3Kč, pokud na plyn 2Kč. Pro známé.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Záleží, jak moc dobrá známá to je. 🙂 Je ale kravina, abys to finančně dotoval. Nevím za kolik tankuješ a na co jezdíš. Pokud je to benzín nebo nafta, tak při téhle spotřebě a cenách paliv, dáš jen za palivo cca 250 Kč. Jsou lidi, co by si řekli tuhle částku a lze ji vnímat jako jakési minimum, byť podle mě nesmyslné, protože neřešíš žádné další náklady spojené s provozem auta. Tyto další náklady osobně odhaduji na cca 1 Kč/km, tedy přičetl bych si dalších 120 Kč. To už jsme na nějakých 350, spíš 400 Kč. Jo, podle náhrad to bude mnohem víc, teoreticky lze zakalkulovat svůj čas, ale to asi ne pro známou, že? 🙂 Já bych to tedy viděl někde kolem těch 400 Kč, abys to finančně nedotoval ze svého.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orwell

Záleží na tom, jak hodně známá je ta známá. Benzín počítej za cca 250,– Kč a zbytek závisí na tom, jak hodně jste spřízněni, event. co pro tebe v minulosti udělala. Ale víc jak 500,– bych si nevzal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smack

500kc

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Otazník123

Záleží, o jak silné přátelství se jedná. Já osobně vozím dobré známé za cenu paliva. Ostatním naúčtuji i náklady za opotřebení vozidla, což činí asi 4kč/km. Zdá se to někomu hodně? Tak ať si spočítá, kolik stojí oleje, pneumatiky, náhradní díly, technická, atd. a to pak vydělí počtem najetých kilometrů. Pod 4 Kč/km se nedostane. Proto je taky zákonem stanovená sazba náhrad za opotřebení automobilu pro rok 2021 – 4,40Kč/km. To se hodí vědět pokud např. použijete vlastní auto v práci a od šéfa chcete náhradu na kterou máte nárok.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Patnáct minut v lesíku na půli cesty domů je v pohodě. Určitě nee méně, bo za hoďku normálně vyplajzneš okolo 16 kil!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Vždycky jsem to pojala tak, kolik peněz by dali za vlak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Vždy jde o individuální vyhodnocení. Jaký je mezi Vámi vztah, jak moc jste přátelé, zda i ten druhý občas poslouží nějakou protislužbou a podobně.
Rodině a kamarádům cenu nestanovuji. Většinou to skončí „flaškou“. Známým řeknu náklady na benzin a pak už to ponechám na jejich úsudku.
A staré přísloví zní „hloupý kdo dává, hloupější kdo nebere“. Ovšem v případě, kdy je to přemrštěné, koriguji i já.
Podle mne to byla dobrá cena za náklady, za službu i za ochotu.
Pokud Ti to pak ale nevyčetla žena, neboť to byla její kamarádka, ne Tvoje! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Jedna věc jsou čisté náklady, to je jednoduchá trojčlenka. Ale peníze nejsou všechno. Jsou sice na prvním místě, ale tady bych zahrnul i jiné věci. Pokud vám nějak vypomáhá, manželce nebo rodině. Třeba se přimluvila a získala pro někoho místo ve škole, v podniku, je to milenka a pod.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
JežíšKristus

Zjentek poskytl jedinou normální odpověď. Všichni ostatní jdou jen po penězích, fuj.

Avatar uživatele
Čecho_slovák

zjentku, jste normálně normální? Udivujete mne.

Avatar uživatele
zjentek

A co je na tom nenormální? Prostě jí měls hrábnou jinam než do šrajtofle a ona má být za to vděčná. Tohle NORMÁLNÍ lidé dělají, víš? Jenže kdo měl před doplněním čichat, že jde o kámošku tvý ženy ty joudo!? Takže tahle NE! tAKHLE BY TO NEŠLO A MÁ ODPOVĚĎ PO TVÝM DOPLNĚNÍ JE IRELEVANTNÍ!!! (;

Avatar uživatele
Čecho_slovák

Joudou označujte svou matku za to, že vám dala život.

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Neber ho vážně. Asi má jiné zkušenosti ! Jak píše Jéžiš, není vždy vše o penězích.:-)

Nový příspěvek