Avatar uživatele
band of brot

Kolik ujede za den kamion?

Kolik km za den ujede kamion v mezinárodní kamionové dopravě? Zhruba?
Doplňuji:
My jsme právě ve škole počítali dobu jízdy kamionu z ČR do Itálie a vyšlo, že ujede asi 500 km denně. Ale byl to jen teoretický příklad.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3374 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Průměrný roční nájezd kamionu (auto nemá velké servisy a autodoprava má zakázky) se pohybuje mezi 100 a 150 tis. km/rok.
Tak si to spočítej…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Kamion nejezdí podle km, ale podle možností řidiče, ten má jízdu velice omezenou, musí dodržovat přestávky (má v tachografu kartu, ta zapisuje data po několik dní). A je rozdíl, zda jezdí krátké trasy, nebo dálkové. Může za den ujet i několik set km, ale musí dodržovat pauzy. Má omezenou rychlost. Těžko se to určuje, protože na každý den má pauzu stanovenou jinak a pokud jízdu překročí, tak pauzu může nahrazovat:-))) Je to rovnice o hodně neznámých:-D

Hodně času stráví na nákladce/vykládce.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Na D1 se může stát, že za den neujede ani kilometr.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nelze takto odpovědět. Záleží na možnostech, které povoluje zákon a i třeba na tom, zda jede jeden nebo dva řidiči

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RedBox

No, podle AETRu nesmí řidič překročit denní dobu řízení 9h (4,5h – 45min – 4,5h). U nás je maximální povolená rychlost 80km/h. Když zanedbáme úplně všechno, maximálně můžete ujet 720km. Samozřejmě nejezdíte jenom po dálnici, stále stejnou maximální rychlostí, bez zpomalování nebo zastavování. Ale úplné maximum za podmínek dodržení předpisů je 720km.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

bande, nejde to sdělit. Klidně 200–600Kč, někdy více jindy méně..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fakus

Najezdil jsem i 18000 km měsíčně. Hrubě přes AETR, ale normálně se dá najet tak 720km za den. Jezdil jsem Anglie Španělsko, takže tři a půl dne jsem jen jel. Přepřihl návěs a jel zpátky. Jinak v pohodě 500km.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Tomex

Jezdím pravidelnou linku do Drážďan. Někdy se mi podaří udělat za den 500 km, někdy ale třeba také jenom 300. Pokud jedete po naší dálnici, tak je to opravdu nepředvídatelné, protože buď narazíte na nehodu nebo na opraváře silnic. Nikdy se prostě nedá cestovat celou dobu v pohodě. Jezdím u firmy https://vchd.cz/ka­riera/ridic-mkd-ce-pravidelne-linky-drazdany/ , hledají nové řidiče. Takhle s firmou jsem spokojený, protože mají nová auta, maximálně dva roky stará a perfektní dispečery.

před 1057 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek