Viki12

Kolik přibližně gramů má jeden kopeček rýže?

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na tom, jak je kopeček velký. Může mít 50g ale také můžeme udělat kopeček z 50 kilogramo­vého pytle.

Další odpovědi
Kepler

Běžná kuchyňská naběračka má objem cca 100 ml, uvařená rýže je o něco těžší než voda. Takže bych tipnul tak okolo 120 – 150g.

zjentek

Které rýže? A jaké? Rozvažené? Sypké?

marci1

Já používám na rýži tento porcovač: https://www.o­riondomacipotre­by.cz/cs-cz/kuchynske-nacini/naberac­ky/143409?gclid=CjwKCAj­wtYXmBRAOEiwA­Ysyl3C8mp5qOgAw7b_y­GuWBzxZkJ0YxlzI75um8c7xs­qXr8DYkQEFOtab­xoCgRwQAvD_BwE
a domnívám se, že má obsah cca 50 gr. Na jednu porci si dáváme 2 kopečky rýže. 🙂

aliendrone

Za RaJských časů (tím myslím Restaurace a Jídelny Praha n.p. ;) :D) na to měli v hospodách speciální naběračku (nebo ji měli mít, když ne, tak kopečkovali jinou „od oka“), která zarovnaná byla mírou 100g vařené rýže. :)

Dnes to záleží na tom, JAK velký (tedy čím) kopeček nabereš.

Dochy

Kepler: Rýže, jako hmota ze které je o konkrétní zrno, je těžší než voda, ale obvykle mezi zrnkama je prostor vyplněný vzduchem. Takže pokud nabíráš klasickou rýži jsem si téměř jist že komplet bude mít nižší hustotu než voda.

aliendrone

Kepler dělá mazláka, nikoliv sypkou, tudíž si můžeš být témeř jist, že Keplerův kopeček rýže se ve vodě ponoří. ;) :D