Natt

Kolik dní vydrží člověk bez jídla než zkolabuje?

Nejlepší odpověď
annas

Extrémy, které vydrží člověk.

http://ona.id­nes.cz/extrem-co-vsechno-prezije-clovek-d4q-/zdravi.aspx?c=A080811­_112334_zdravi_bad

Jak dlouho přežije člověk bez jídla
Nejdéle přežil bez jídla jistý Charles Robert Ncnabb, který hladověl ve vězení 123 dní. Pil pouze vodu a občas si dal šálek kávy.

Vědci však uvádějí, že člověk vydrží bez jídla přibližně šedesát dní, ale záleží velmi na tom, v jaké tělesné kondici byl před hladověním, kolik tělesného tuku má a jaký je jeho metabolismus. Obecně se uvádí, že žádný člověk nemůže přežít ztrátu víc než čtyřiceti procent své tělesné hmoty.

Půst však začíná být pro člověka nebezpečný už po třech až pěti dnech, kdy tělo spotřebuje zásoby sacharidů ve formě glykogenu. Poté se metabolismus přeorientuje na tuky, jakožto primární zdroje energie. Zdrojem energie přestává být glykogen, jsou jím ketony, které vznikají při spalování tuků.

Člověk začíná vydechovat aceton, který v organismu vzniká při nadměrném spalování tuků. Jakmile objem ketonů v těle stoupne, nastane ketoacidóza a ketokóma, které mohou být příčinou smrti.

Na začátku hladovění je člověk podrážděný, pak upadá do letargie a tělesně slábne. Je zmatený, cítí se vyčerpaný a horší se mu úsudek. Imunitní systém slábne, člověk je náchylnější k nemocem, většinou se přidává i průjem. Nastávají halucinace, svalové křeče a srdeční tep začíná být nepravidelný. Jde o signály blížícího se selhání životně důležitých orgánů.

Doplňuji:
Stejná moje odpověď v odkazu

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-dlouho-clovek-vydrzi-bez-jidla-o-vode

Další odpovědi
marci1

Asi tak 60 dnů, záleží na mnoha okolnostech. Zemře, pokud ztratí více než 40 % své tělesné hmoty.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-dlouho-clovek-vydrzi-bez-jidla-o-vode

anonym

Nemůžu sloužit, tak dlouho bez jídla jsem ještě nebyl.

zjentek

to záleží, v jaké ten který člověk bude celkové kondici. Pokud budeš mít vodu, tělo může mít dosti fyzické síly na lov třeba celý týden, pokud jsi tak fyziologicky nastavená a nastavíš si tak i mozek ..ovšem jedlíci mohou hodně plakat třeba už druhý den, na úkor lovu. Kolabují převážně po třech dnech od totální odstávky všech obchodních řetězců ..je to ale zatím sci- fi, které se teprve stane ,)

knedlik123

Zalezi predevsim na tom , jak je tlusty, a jestli mel rad knedliky.

Hamon

Dny? Co je to za blbost? Kolabuju po pár hodinách… ;)

kick882

Tohle je u každého individuální u někoho může kolabs nastat hned první den (třeba odpoledne) někdo klidně za 2–3 dny atp… záleží to taky na fyzické zátěži, živ. stylu a pitném režimu

Leo.666

… jsem 6 dní bez jídla .. první den o.k .. druhej den jsem měl chutě na sladký .. třetí a čtvrtej den jsem v hlavě střídal jídla který miluju .. pocit hladu a byl jsem unavenej .. malátnej .. cejtil jsem celý tělo .. byl jsem oslabenej .. pátej den se mi trochu motala hlava ale mohlo to bejt i tlakem .. dnes se cejtím nejlíp .. jako bych jedl .. tělo mě nebolí a nemám ani pocit hladu .. na jídlo nemyslím a v klidu se na něj dívám .. neláká mě .. piju obyčejnou vodu .. vodu s citronem a kafe cca 1× – 2× denně .. nemám pocit že bych upadal do letargie nebo byl nějak „mimo“ .. dnes je to 6 den a cejtím se úplně v pohodě .. a to jsem si myslel že to bude dnes těžší .. ale kupodivu mám dost energie .. a to si nedělám srandu .. možná že zejtra to bude horší ale pro mě byl zatím nejhorší asi 3–4 den .. kdy chutě na jídlo a pokušení byly opravdu velký .. chci to vydržet ještě cca pár dní .. jakmile ucejtím že něco není o.k tak tuto „hladovku“ ukončím .. myslím si že je to i o vůli .. a četl jsem jeden článek že 7 dní bez jídla se tělo perfektně pročistí .. už jsem držel jednou „hladovku“ před pár lety .. do toho jsem běhal .. plaval .. chodil do sauny .. za měsíc jsem zhubnul cca 23 – 27 kilo .. bez jídla jsem byl tenkrát 11 dní .. a pak jsem jedl jednou za 3 dny krajíček tmavého pečiva s rajčetem a kuřecí šunkou .. cejtil jsem se o.k .. asi je to o tom „naučit“ tělo na momentální podmínky a „čekat“ co tělo dovolí .. známej to zkoušel a nevydržel ani den .. je to o vůli .. samozřejmě se najde spousta kritiků kteří napíšou že „hazarduju“ .. já mám svoje mantinely a vím kdy mám dost .. jen jsem chtěl z vlastní zkušenosti přidat názor .. tím neříkám že každej bude mejt stejnej průběh jako já ..