Avatar uživatele
Toruk

Jak dlouho člověk vydrží bez jídla, o vodě?

Jak nejdýl kdo vydržel hladovku? A kdyby ten hladovějící místo vody pil džusy, tak by žil dýl, že jo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? takhlene, Kerberus, anonym před 4068 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Jak dlouho přežije člověk bez jídla
Nejdéle přežil bez jídla jistý Charles Robert Ncnabb, který hladověl ve vězení 123 dní. Pil pouze vodu a občas si dal šálek kávy.

Vědci však uvádějí, že člověk vydrží bez jídla přibližně šedesát dní, ale záleží velmi na tom, v jaké tělesné kondici byl před hladověním, kolik tělesného tuku má a jaký je jeho metabolismus. Obecně se uvádí, že žádný člověk nemůže přežít ztrátu víc než čtyřiceti procent své tělesné hmoty.

Půst však začíná být pro člověka nebezpečný už po třech až pěti dnech, kdy tělo spotřebuje zásoby sacharidů ve formě glykogenu. Poté se metabolismus přeorientuje na tuky, jakožto primární zdroje energie. Zdrojem energie přestává být glykogen, jsou jím ketony, které vznikají při spalování tuků.

Člověk začíná vydechovat aceton, který v organismu vzniká při nadměrném spalování tuků. Jakmile objem ketonů v těle stoupne, nastane ketoacidóza a ketokóma, které mohou být příčinou smrti.

Na začátku hladovění je člověk podrážděný, pak upadá do letargie a tělesně slábne. Je zmatený, cítí se vyčerpaný a horší se mu úsudek. Imunitní systém slábne, člověk je náchylnější k nemocem, většinou se přidává i průjem. Nastávají halucinace, svalové křeče a srdeční tep začíná být nepravidelný. Jde o signály blížícího se selhání životně důležitých orgánů.

Zdroj: http://ona.idnes.cz/…

Pokud džusy, tak jen čerstvě vylisované - šťáva obsahuje enzymy, vitamíny i minerály. V konzervovaných je určitě minimum těchto látek, navíc většinou dochucovadla. Pitím šťáv z čerstvého ovoce by mohl jedinec určitě přežít déle.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
baghira

Záleží na kondici každého jednotlivce, řádově se dá říct, že desítky dnů.
Takový poctivý džus, to by mohla být dobrá dávka ovocného cukru, minerálů a vitamínů. Na tom by se dalo možná přežít o dost dýl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pokazdejinak

tenhle Ind nejí už údajně 69 let a doktoři zatím nedokázali, že by lhal:
http://aktualne.centrum.cz/…
tady je popsaný půst 80 dní:
http://www.pust.cz/…
ale komu se to nezdá, tak tady trochu skepse:
http://www.sysifos.cz/…
:)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví