talka

Za jak dlouho asi může člověk zemřít hladem?

Jistě záleží na věku, konstituci, … a jak to asi probíhá?

Nejlepší odpověď
gecco

Podle odolnosti jedince je možné přežití až 6, výjimečně 10–12 týdnů po ukončení příjmu potravy.
Při dostatečném příjmu tekutin:

  • fyzicky – po strávení poslední přijaté potravy (cca 36–72) hodin startují játra trávení tělního tuku, po jeho spotřebování začíná pokles tělesné teploty, zpětné vstřebávání svalů a vnitřních ogánů včetně morku (kostní dřeně), tehdy už mohou nastat nevratná poškození organismu
  • psychicky – po několika dnech se vytrácí pocit hladu (potřeba jíst) a dostavuje se únava posléze následovaná změnami psychiky (halucinace, psychozy)

Další odpovědi
sesednizkola

https://www.go­ogle.cz/search?q=jak+dlou­ho+vydrží+člo­věk+bez+jídla&oq=jdk+d­louho+vydr&aq­s=chrome.1.69i57j0l3­.3738j0j4&cli­ent=ms-android-huawei&source­id=chrome-mobile&ie=UTF-8

JájsemRaibek

No já tak dva dny, víc bych asi nevydržel.

marci1

Řekla bych tak nanejvýš cca 2 měsíce, pokud pije tekutiny. Po pár dnech hladovění člověku není nejlépe.

mirekborek

± 3–4 týdny

talka

Konec je spíš při vědomí/v bezvě­domí/bolestivý?