LenkaHaj

Poradíte dobrou kloubní výživu?

Poradíte dobrou kloubní výživu? Mám doporučení od doktora, ale jakou konkrétně, neřekl a na trhu je jich mraky.

Odpovědi
Disraeli

Prostě kolagen. Kup si doplňky stravy a jinak si vyhledej jídlo, které je na něj bohaté. Google ti najde X potravin… můžeš si vybírat. Co se týká výživových doplňků, tak je to celkem jedno. Vyber si některé populární (na lékárnách) a s dobrými recenzemi.
BTW, co se týká dobrého zdroje kolagenu a co má vůbec dobré benefity, jsou potraviny, či jejich části, kterým se často vyhýbáme – jako chrupavky, kosti (hlavně dřeň), šlachovité maso. No, když jíme kuřecí nebo jiné maso, schválně se vyhýbáme těm křupavým nebo „želatinovým“ částem a těm, které nejsou až tak lahodné. Proto je dobré dělat z nich alespoň občas vývary/polévky. Ale když už jíme to maso, neměli bychom se tomu vyhýbat – těm chrupavkám a spol (je to mj. dobré i třeba na vlasy).

Drap

Nejlepší , nejkvalitnější a současně nejlevnější jsou vepřové nožičky. Uvařit, raději více a sníst včetně vývaru.

elkon

Na umělé přípravky nedej, to jsou jen taháky na peníze, potvrdil mi to i lékař, který mě vyměnil koleno. Reklamy jsou jen honba ze penězi. Horší je, že někteří lékaři v tom jedou také, za
vnucování přípravků mají provizi od dodavatelů, pokud s nimi spolupracují. Kromě zmíněných potravin bych ještě dodal vepřová kolena.

Milunak

Mě se skvěle osvědčila kloubní výživa arthrona APACHE. Jde o sypký prášek, který je bez chuti a zápachu – můžete ho rozpustit ve vodě nebo přidat do jogurtu nebo třeba do smoothie.

vac2022

Dobrý den,
kloubní výživa je nejčastěji doplněk stravy.
Doplňky stravy typicky nejsou léčivé přípravky a nejdou přes SÚKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv), ale schvaluje je do prodeje ministerstvo zemědělství.
Čili není zaručená a ověřená účinnost.

Jeden známý lékař doporučoval v novinách, abychom jedli sulc.

Neznám Vaši diagnózu, ale někdy pomůže speciální dieta, cvičení a další pohybové aktivity.
Konkrétně nízkopurinová dieta u dny.

https://www.su­kl.cz/farmace­uticky-prumysl/elixir-z-hlemyzde

Bayflex jde přes SÚKL a malinko funguje na osteoartrózu. Přečtěte si příbalový leták, než to koupíte.
Snad to pomůže!

cappuccino

Zkuste Colafit.

ZuLeona

Taky mám dobrou zkušenost se značkou Woykoff a jejich doplňkem arthrona APACHE. Za mě je to zatím nejúčinnější doplněk co jsem zkoušela.

LenkaHaj

Moc díky za doporučení :) Koupím ho normálně v lékárně, že?

ZuLeona

Ano, třeba tady ho mají skladem www.benu.cz/ar­throna-apache-250g