Lucyfer

Benegen4, Rosen kolagen komplex, nebo Cemio kamzík?

Všechno mi křupe, cítím se jako uschlá větev. Je mi 19 a poslední dobou mě bolí kyčle (pracuji ve stoje), polštář mezi koleny moc nepomáhá… A tak uvažuji nad doplňkem, ovšem nejsem na ně zvyklá. Chtěla bych poradit s výběrem, který bude mít účinek, ale nevrátí se problémy po skončení užívání, resp. aby dávka nebyla příliš vysoká a moje tělo se nestalo závislé na zvoleném produktu. % DDD kolagenu není stanovena.

Nejlepší odpověď
mosoj

1. Nejlepší, ale také dražší je Geladring forte – kapsle . Kůra musí být alespoň tříměsíční. Pocitově se dostavuje úleva až druhý měsíc, ale to je u všech podobných přípravků.

Artroceutikum, aby opravdu působilo musí obsahovat glukosamin sulfát, chondroitin sulfát a hódně kolagenu ( želatiny).

Nejlacinější řešení je od značky maxi Vita, kdy se berou dva přípravky.
Tzv. kloubní výživa, beru 2 kapsle denně, ráno a večer. V poledne beru od té samé firmy 1 kapsli kolagenu forte ( dá se brát spolu s kloubní výživou). V obou případech výsledek zaručuji. Hodnotím podle sebe. Výsledek je podobný jako u Geladringu, nicméně ten hodnotím nejlépe!!

Další odpovědi
Kepler

Mít tyhle potíže v 19 letech se mi nezdá normální. Nějaké přípravky sice můžou ulevit, ale mírnit následky není ta správná cesta. Ty přípravky jsou určeny spíše pro starší lidi, kde už léčba kloubních problémů v podstatě už není možná (opotřebení kloubní chrupavky). Měla bys navštívit lékaře – specialistu a léčit příčiny!

ivzez

Ani jeden.

Souhlasím s Keplerem: Je potřeba najít příčinu,
nikoliv se pokoušet zmírnit následky.

Z prodávaných přípravků ve skutečnosti nepomáhá žádný.
Subjektivní pocit zlepšení je podle mne spíše účinek placeba
nebo odrazem víry: Věř a víra tvá tě uzdraví…

Kepler

ivzez: na ty kolagenové přípravky mám stejný názor. Nejsem sice žádný biochemik, ale vím, že kolagen je bílkovina. Co se stane s bílkovinou, když ji sníme? Stráví se, enzymaticky se rozštěpí. Jak se tedy dostane až do kloubních pouzder?

mosoj

Kepler u tebe mně štve , že hodně často kecáš a nevíš o čem a je ti to jedno, jako u toho utrženého !!! plamene.
V tomto případě nejde o potlačování problému, ale o regeneraci chrupavky tedy o tvorbu chrupavkové výstelky kloubu. Chondroitin je u ortopeda i na předpis !!!

Lucyfer

Nejde mi o potlačování problému, ale o doplnění potřebných látek do organismu, aby se klouby zase ,,obnovily", jelikož věřím, že strava je nejdůležitějším faktorem pro zdraví (a pochopitelně i psychická pohoda, neboť každá nemoc má i duchovní příčinu). Pro lepší efekt chci zvolit k postupné změně životosprávy ještě doplněk.

Lucyfer

Možná je to i nedostatečným pitným režimem…