dust8

Když se o někom říká, že má máslo na hlavě, tak neměl by si tam ještě přidat krajíc chleba?

Jedná se přece o estetické cítění nebo ne?

Nejlepší odpověď
aliendrone

LOL, to přísloví znám, pochází ještě z prehistorických dob. Dnes je situace JINÁ, na hlavě máš POUZE margarín, jen ti movitější v něm mohou mít i „přídavek omega mastných kyselin“ – pochopitelně za mastný příplatek! ;) :D :D

Další odpovědi
annas

Máslo na hlavě – původ tohoto ho úsloví najdete v odkazu.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-ma-puvod-a-vyznam-uslovi-mas-maslo-na-hlave

Má-li někdo máslo na hlavě, je zřejmě bohatý člověk, v tom případě nesmí chodit na slunce, krajíc chleba by mu nepomohl. Souvisí s cenou másla.

Ti, kteří mají máslo na hlavě, klidně se vyhřívají na výsluní a nevadí jim, že jim tuk stéká po bradě, jen mlaskají Chléb k tomu nepotřebují. .