Avatar uživatele
lukas.zmizik

když naleznete zaběhnutého psa, na kterého byla vypsaná odměna 10.000 Kč, budete ji vyžadovat nebo polevíte?

Tedy prohlédnete si pánička a třeba podle jeho oblečení a vystupování zjistíte, že by ty prachy dával dokupy měsíce, ale má k psovi takovou citovou vazbu, tudíž ty prachy obětuje…

Nebo poznáte, že ten pes je kvalitní chovný a diplomový výpěstek a páničkovi vydělává peníze, ten ověšen zlatem a diamanty ověšen, bude se v míře přehojné škudlit a smlouvat každou korunu…

Podotázka pro ty, kteří jsou rozhodnuti, že budou trvat na vyplacení odměny: co když jí teda z nějakého důvodu pániček nevyplatí, co s tím psem uděláte?

poznámka: může se jednat i o kočku

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? BENYTA, manon, briketka10, anonym, anonym před 4130 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

nikdy se mi to nestalo, u mě na vesnici pobíhají jen nalezenci a jednoho mám doma kocourka..
takže já bych netrvala na vyplacení odměny v případě nalezení oříška,
ale kdyby to byl chovný pejsek nevím, jestli bych si ji nevzala tam se dá
uvažovat o tom, že majitel bude movitý a na odměně mu nezáleží :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Když bych teroreticky našel psa, tak ho předám městské či obecní policii, protože kde bych našel adresu. Na čtení vývěsek se mne neužije, takžer o nějaké odměně bych stejně nevěděl.
A pokud by mi majitel vnucoval odměnu, tak ho pošlu do háje. Beru to jako normální pomoc – dnes pomohu tobě, příště ty mne. Stejně jako si pomáhají slušní řidiči na silnicích když je jeden v nouzi (třeba zapadne do sněhu, nenastartuje apod.).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
manon

No asi by to roli mohlo sehrát – chci říct, že bych ji nechtěla prakticky v žádném případě – myslím, že ti, co patří k sobě, by spolu měli být a měla bych taky radost a oni taky – tu nelze zaplatit a nikdy bych si takovou odměnu nevzala od někoho, u koho vidím, že by kvůli ní strádal. To už by musel být extra nabubřelý debil, abych chtěla odměnu – a ba ne, od takového bych ji taky asi stejně nechtěla…asi ne. Takže odteď slibuji – ztracená zvířátka, která naleznu, vracím VŽDY bez nároku na odměnu :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Já bych si o ni určitě sama neřekla, ale jestli by mi jí někdo chtěl dát a vytasil se hned s peněženkou, tak bych si ji asi vzala. Usuzuji podle sebe, že kdyby se mně ztratil můj pejsek a já vypsala odměnu, tak bych tu peněženku vytáhla rovnou a vnutila bych ji dotyčnému, že se obtěžoval, jinak by mu to bylo třeba celkem jedno a psa či kočky si ani nevšim, ale odměna ho motivovala ke vrácení zvířete

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Odměna se vypisuje protože si lidé myslí, že tím ty druhé více motivujou k hledání. Sama bych nevzala ani korunu.
Doplňuji:
A také se odměna vypisuje aby ten člověk ukázal, že mu na penězích záleží méně než na ztraceném zvířeti. Mně by stačilo, že by měl radost, což je k nezaplacení.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Odměnu bych nechtěl,kdybych našel psa,bylo bi mi spíš líto jeho,než majitele.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek