lukas.zmizik

když naleznete zaběhnutého psa, na kterého byla vypsaná odměna 10.000 Kč, budete ji vyžadovat nebo polevíte?

Tedy prohlédnete si pánička a třeba podle jeho oblečení a vystupování zjistíte, že by ty prachy dával dokupy měsíce, ale má k psovi takovou citovou vazbu, tudíž ty prachy obětuje…

Nebo poznáte, že ten pes je kvalitní chovný a diplomový výpěstek a páničkovi vydělává peníze, ten ověšen zlatem a diamanty ověšen, bude se v míře přehojné škudlit a smlouvat každou korunu…

Podotázka pro ty, kteří jsou rozhodnuti, že budou trvat na vyplacení odměny: co když jí teda z nějakého důvodu pániček nevyplatí, co s tím psem uděláte?

poznámka: může se jednat i o kočku

Nejlepší odpověď
briketka10

nikdy se mi to nestalo, u mě na vesnici pobíhají jen nalezenci a jednoho mám doma kocourka..
takže já bych netrvala na vyplacení odměny v případě nalezení oříška,
ale kdyby to byl chovný pejsek nevím, jestli bych si ji nevzala tam se dá
uvažovat o tom, že majitel bude movitý a na odměně mu nezáleží :)

Další odpovědi
venkovan

Když bych teroreticky našel psa, tak ho předám městské či obecní policii, protože kde bych našel adresu. Na čtení vývěsek se mne neužije, takžer o nějaké odměně bych stejně nevěděl.
A pokud by mi majitel vnucoval odměnu, tak ho pošlu do háje. Beru to jako normální pomoc – dnes pomohu tobě, příště ty mne. Stejně jako si pomáhají slušní řidiči na silnicích když je jeden v nouzi (třeba zapadne do sněhu, nenastartuje apod.).

manon

No asi by to roli mohlo sehrát – chci říct, že bych ji nechtěla prakticky v žádném případě – myslím, že ti, co patří k sobě, by spolu měli být a měla bych taky radost a oni taky – tu nelze zaplatit a nikdy bych si takovou odměnu nevzala od někoho, u koho vidím, že by kvůli ní strádal. To už by musel být extra nabubřelý debil, abych chtěla odměnu – a ba ne, od takového bych ji taky asi stejně nechtěla…asi ne. Takže odteď slibuji – ztracená zvířátka, která naleznu, vracím VŽDY bez nároku na odměnu :)

pusinka50

Já bych si o ni určitě sama neřekla, ale jestli by mi jí někdo chtěl dát a vytasil se hned s peněženkou, tak bych si ji asi vzala. Usuzuji podle sebe, že kdyby se mně ztratil můj pejsek a já vypsala odměnu, tak bych tu peněženku vytáhla rovnou a vnutila bych ji dotyčnému, že se obtěžoval, jinak by mu to bylo třeba celkem jedno a psa či kočky si ani nevšim, ale odměna ho motivovala ke vrácení zvířete

anonym

Odměna se vypisuje protože si lidé myslí, že tím ty druhé více motivujou k hledání. Sama bych nevzala ani korunu.
Doplňuji:
A také se odměna vypisuje aby ten člověk ukázal, že mu na penězích záleží méně než na ztraceném zvířeti. Mně by stačilo, že by měl radost, což je k nezaplacení.

Rocker

Odměnu bych nechtěl,kdybych našel psa,bylo bi mi spíš líto jeho,než majitele.