annas

Když má někdo v hlavě o kolečko navíc, nejde o skrytou rezervu, tedy výhodu? Není to lepší než mít v hlavě slámu?

A. Jsou to výhody?

  1. Když se dotyčnému kolečko zastaví, může složit ruce do klína,
  2. pokud se točí kolečko pozpátku, hledá včerejší den,
  3. zrychlí-li se kolečko, ocitne se v budoucnosti, má před námi náskok.

--

B. K čemu je dobré mlácení prázdné slámy? Z obilí se vymlátí zrno, z pouhé slámy se již nic nevytluče. Třeba dotyčný závidí jinému „mlácení zrna z obilí“.

1. Když někdo mlátí prázdnou slámu, nesmí závidět těm, kteří usnou na vavřínech. Podle J. Sobotky

https://www.da­tabazeknih.cz/ci­taty/jan-sobotka-5600

2. Není sláma jako sláma.

„Chatrč ze slámy, v níž se lidé smějí, má větší cenu než palác, ve kterém lidé pláčí.“ – čínské přísloví

http://www.to­talmag.cz/cita­ty/354-chatr-ze-slamy-v-ni-se-lide-smji-ma-vti-cenu-ne-palac-ve-kterem-lide-plai-inske-pislovi-.html

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2016/07/19/22/08/straw-1529063_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
led

Mať kolečko naviac, pokiaľ sa točí v správnom smere, môže byť výhodou, ale ak sa točí opačne, dotyčný sa väčšinou stane politikom.
Ak potrebné koliesko chýba, ach šťastný to človek, ktorý plný radosti, si ani neuvedomí, koľko zla je vo svete. Ako dobré je byť bláznom, pozrite si zážitky Dobrého vojaka Švejka.
Pokiaľ máte v hlave slamu, nemusíte mať strach z otrasu hlavy pri pohľade na krutú súčasnosť. Ani hlava nebolí…
Slama, to je univerzálny materiál,
môže byť ako strava, môže byť ako stavebný materiál, môžte sa na nej vyspať,aj vás zahreje a keď už neviete, čo povedať, dáte si do úst aspoň to stebielko slamy

Další odpovědi
fcoop

Albert Einstein

„Jak vzniká vynález? To všichni vědí, že je něco nemožné, a pak se objeví nějaký blázen, který neví, že je to nemožné, a udělá vynález.“

Drap

Většinou se nejedná o rezervu, i když v některých případech třeba u autistů to může být jistou výhodou , ale pouze jen v úzkém směru, pamatují si třeba jízdní řády, nebo telefonní seznamy. Obecně to však za výhodu nelze považovat.
A 1 Může, ale to je může složit do klína i když se mu točí.
A 2 Pokud je kolečko navíc je zcela libovolné, kterým směrem se točí. Výsledek je stejný a s včerejším dnem to nemá spojitost.

A 3 I když se zrychlí, nemá to vliv na rychlost přesunu. Neni nikde před ostatními, pouze blbne více než obvykle.
B Mlácení prázdné slámy se považuje všeobecně za zcela zbytečné a nepřínosné. V uvedeném slova smyslu, jak se toto používá, to tak skutečně je. Ve skutečnosti i prázdná sláma byla potřeba. Dříve pokud by neměl sedlák mlácenou slámu, pořádné povříslo by neupletl.
B 1 Mělo by to tak být, ale jak známe z okolí, vždy tomu tak neni
B 2 Neni, i u slámy může být různá kvalita a různé druhy.

Kepler

Pokud je to kolečko navíc jako studená rezerva (náhradní díl), pak by se mohlo hodit. Jinak by bylo jen na škodu. Když přidáme bicyklu třetí kolo, už nikdy nebude jezdit, jak by mělo.
Sláma v hlavě není vhodná. Lepší jsou piliny – ty tolik nešustí. Jinak mlácení prázné slámy je u nás oblíbený sport. Pořád lepší, než mlácení prázdných hlav.

zjentek

Ne, nejde o výhodu. Není to lepší, než mít v hlavě slámu.

Vycházejme z modelu samotného Universa, kde vše funguje pouze v souladu a rovnováze a to včetně výhod a nevýhod. ;)

ivzez

Otázka mne tentokrát nezaujala, tak jen k citátům.

Pan Sobotka měl podle mne zvolit jinou formulaci,
protože ani ti druzí nemají těm prvním co závidět.

Ale hlavně mne zaujalo čínské přísloví → úžasně výstižné!!

zjentek

Universum- velké u! ;)

annas

Opravila jsem .