BELA81

Když je napsáno v receptu: krém uděláme v hrnci na páře, tak jaký typ hrnce použít?

Nejlepší odpověď
ahold

Do většího hrnce, nebo kastrolu dej vařit vodu. Menší hrnec posaď do toho prvního aby se nedotýkal dna. Pouze aby dosáhl hladiny vody. Zavěs ho za ucha, jako když hrnce skládáš do sebe. A míchej, míchej až do požadované hustoty krému.
Nebo jiný způsob: Do širšího hrnce nebo kastrolu dej napařovací cedník na kterém se ohřívají knedlíky. Dej vody jenom k cedníku a hrnec s krémem postav na to napařovátko.

Další odpovědi
ivzez

Já jsem krémy vždycky dělala ve vodní lázni.
Tzn., že byste mohla použít i ten mlékovar, na který
jste se ptala v předchozí otázce.

(Odkud máte ten recept? Není v něm chyba?)

da ny

Např. při TV vaření použivají cukrářky na hrnec s vařící se vodou (pára) místo dalšího hrnce též kovové mísy. Lépe se metlou v kulaté nádobě šlehá.