Mira54

Když člen rodiny dostane covid tak celá rodina je v izolaci nebo pouze ten co dostal Covid a ostatní jsou v karanténě?

Pokud se ovšem další nenakazí

Odpovědi
zjentek

Níc, je březen, normálně žiješ, už máme energie, Ukrajinu a paliva, kovida proboha neřeš.

marci1

Nakažený je 7 dnů v izolaci a ostatní již v karanténě nejsou. 🙂
https://covid­.gov.cz/situa­ce/onemocneni-obecne-o-opatrenich/ka­rantena

led

Všetci, ktorí s ním prišli do styku majú dodržiavať karanténu.

marci1 síce odpovedala v zmysle vyhlášky, ale zabudla uviesť, že tí, ktorí prišli do styku s nakazeným by sa mali podrobiť testu, či nie sú prenášači covidu (nemusia byť chorí, ale môžu byť nakazení) a až potom pre nich neplatí karanténa.
Aj vyhlášky treba vedieť čítať! Veľakrát to tam je dané pomerne právnicky zamotane.