dgfdgf

Kdyby si člověk teoreticky zaplnil celou kapacitu svojí paměti, co by se mu stalo?

A co kdyby si chtěl zapamatovat další informaci?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jaká je kapacita mozku v podstatě nikdo neví, četl jsem, že je snad využívána snad jen z 1/10. Někdo si zapamatuje obrovské množství dat a jiný si ani nevzpomene, co dělal předevčírem. Myslím, že každý mozek si svou kapacitu reguluje sám, zbytečné informace zapomíná. Takže naplnění kapacity asi nehrozí. Přinejhorším si nechá udělat USB vstup za uchem a bude využívat externí paměť 🙂

Další odpovědi
annas

Přece mozek má schopnost i určité jevy uložit, uchovat v paměti a vybavovat.

Jenže paměť máme ultrakrátkou, krátkodobou a dlouhodobou. Paměť ovlivňuji určité faktory. Např.jak jsme informace získali, zda mají smysl, zda je využijeme atd. , ale také proces zapomínání.

Myslím si, že se mozek nikdy nemůže zaplnit. Je k nám „milosrdný“. Ulehčují mu to třeba naše poznámky na papíře či slovníky, učebnice atd. Samozřejmě zapomínání.

Neurovědci zjistili, že si mozek vybírá, co chceme vidět, slyšet atd.

mosoj

Nic. Pokud to není zařízeno jinak, víc by sis nezapamatoval. Myslím si, že to ale nehrozí.

To využití pouze1/10 kapacity mozku je pěkná hovadina. Je třeba čísti důkladněji a věrohodné zprávy.

marci1

Prakticky to není možné. Potenciální kapacita jakéhokoliv nepoškozeného mozku je ve své podstatě neomezená. Jak využijeme naše dovednosti a poznatky, záleží na tom, jak dokážeme neuronální okruhy spojit. Některé poznatky, které jsme kdysi měli, si musíme znovu připomenout a některé, které nás až tak nezajímají, si neuvědomujeme, nepamatujeme si je. 🙂

Klaproth

kepler > proč za uchem? Ženský na to maj štěrbinu. Některá na katu SD, některá na disketu.

quentos

… kde žiješ, dneska už to má každá na USB… :{))>

Klaproth

Znal jsem jednu a tam to bylo na hodně velkou disketu…

Kepler

🙂 …a ty náročnější ve verzi 3.1, ta je rychlejší