Kdyby zvířata najednou nabyla vysoké inteligence, vyhlásila by lidstvu válku?

Byla by zvířata s lidmi ve válce za to, že pod lidskýma rukama každý den zemře statisíce až miliony zvířat denně?

Odpovědi
Rokio

Možná jo, ale bylo by jim to k ničemu, protože nemají ruce, takže by nemohli ovládat zbraně a lidstvu by moc neublížili.

zjentek

Nejspíš by lidstvo vyhladila i bez války, ale… stálo by to pak zvířeně za to? Přece, měla by inteligenci!

Ametyst

Ano, byla. Všechno to utrpení by jim docvaklo. Četla jsem na toto téma i výbornou sci-fi knížku. Až ji najdu, dám odkaz na titul (už se mi vykouřil z hlavy).
Poul Anderson- Brain Wave.

Justin1

Ametyst: Nebyla to Válka s mloky?

Ametyst

Justin1: Ne. Už jsem to našla: Poul Anderson- Brain Wave.