Marty Koller

Kdybyste museli jít povinně do války, kterou byste si vybrali z této ankety?

Kdyby jste museli jít povinně do války, kterou byste si vybrali z této ankety?

Nejlepší odpověď
led

Afghánistán

Aj keď som označila, krásnu krajinu Afganistán,
označená odpoveď je neplatná,
kedže autor porušil právo odpovedajúceho na vlastný názor, čim znehodnotil anketu.
Do ankety máte možnosť vložiť aj odpoveď s vlastným názorom, (anketa môže obsahovať 6 nastaviteľných odpovedí)
Samotná otázka porušuje Ústavu ČR, o právach občanov ČR a Zákon o vojenskej službe.

Nikto vás nemôže príkazom prinútiť bojovať za cudzie záujmy, ani v útočnej vojne v zahraniči.

K vašej otázke, ak vás ako vojaka nakomandujú do vojny v zahraničí, nemôžte si vyberať miesto bojiska. Takže táto cela anketa je paškvil pre naivných ľudí.

Další odpovědi
Emefej

Irák

Už jsem tam jako voják sloužil.

Rybi ploutev

Afrika Mali

Kalim_YT

Irák

když už tak pořádně… :D

paul1

Afrika Somálsko

metro

Irák

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Emefej

led > jaké porušování zákona o vojenské službě? Já jsem na zahraniční misi byl dvakrát a nic jsem neporušil.

led

Dostali ste to rozkazom, alebo ste sa prihlásili?

Emefej

Rozkazom! První mise byla v roce 1990, v té době ještě existovala ČSLA a tam se vydávaly rozkazy, nebyl to debatní kroužek. Na druhou misi v éře AČR jsem se přihlásil dobrovolně.

led

Hovorila som s vojakmi, ktorí sa vrátili z misií.

Dochy

LED: „Samotná otázka porušuje Ústavu ČR, o právach občanov ČR a Zákon o vojenskej službe.“
Ehm.. to nemyslíte vážně, že ne? Ono je ústavou zakázáno zamyslet se ve smyslu cobykdyby a výsledky věřejně prezentovat? Já mám za to, že hlavně máme ústavou zaručenou svobodu projevu, která je omezená jen v určitých oblastech (takže například nikoho nenabádám, alespoň ne vědomě, k trestným činům, nikoho nepomlouvám apod.)

led

Ide o povinnosť ísť bojovať do zahraničia. Aj keď ako vojak ste povinný plniť rozkaz, viem od vojakov, ktorí ako vojaci, išli do cudzích štátov ako súčasť vojenskej jednotky, nebola to ich povinnosť na rozkaz. Dokonca sa zo žiadateľov o takúto službu robil výber. Všimnite si pojem „žiadateľov“, to znamená, išli tam dobrovoľne.

Dochy

A co to má společného s nezákonností a dokonce protiústavností otázky? Vždyť ani není dáno jaké státní příslušnosti hypoteticky budeme…
A i když budeme uvažovat o ČR a občanovi ČR, dotaz je „kdybyste museli“. To snad nikoho nenutí jít do války (což by mohlo být proti zákonu, ale těžko proti naší ústavě, když v ústavě se snad ani o válce nikde nepíše). A kdyby někde ČR opravdu vstoupila do války, pochybuju že se někdo bude vojáků prát zda se jim chce na frontu (i když slovo „fronta“ v současné době zní trochu divně…

led

sci-fi? Verím, že k takémuto riešeniu sa nedostaneme.

Dochy

jaké scifi? PTal jsem se na tu nezákonnost a protiústavnost a ještě jsem nedostal odpověd.
A vojáci v míru nejsou placeni za to, aby v případě jakýchkoli potíží dali výpověď a šli péct housky. Jsou placeni za to aby byli připraveni a okamžitě „dostupní“ v případě vážných potíží. Jsou situace kdy je prostor pro dobrovolná rozhodnutí. Ale voják musí být připraven uposlechnout rozkaz.

led

Ústava ČR Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.

Zaujímavé, pre vojaka Českej armády neplatí podobný paragraf ako na Slovensku?

Zákon č. 281/2015 Z. z. § 81
„Služobný úrad môže profesionálneho vojaka s jeho písomným súhlasom vyslať do medzinárodnej organizácie na plnenie jej úloh.“

Dochy

Nejsem voják z povolání proto jsem ani nestudoval tyto zákony. Dotaz byl ale na válku, ne nějaké mezinárodní sbory. Nehodlám to vyhledávat, ale moc bych se divil, kdyby profesionální vojáci měli možnost si vybírat zda do boje půjdou či ne, pokud bychom se do války skutečně dostali.
Pořád mi ale není jasné jak daný dotaz mohl porušit ústavu. Také poruším ústavu pokud se zeptám: Pokud byste měli být okradeni, oželíte spíše peněženku, nebo mobil?

led

V otázke nešlo o vojnu Českej republiky, ale o službu práve tých „mierových misií“ vo vojnách na cudzom území. Dokonca tu ani nejde o misiu pre záchranu občanov ČR, ale sprosté lokajstvo pre cudzie záujmy! Chcete zomierať pre WallStreet?

Dochy

Nečteme každý jinou otázku? Já tom vidím: KDYBYSTE museli jít POVINNĚ do války, kterou BYSTE SI vybrali?

Tak a teď nebudeme řešit jestli chci nebo nechci za někoho nebo někoho jiného někde umírat. Chci vědět, kde je ta protiústavní část toho dotazu?

elkon

Chtěl jsi zdrhout do ciziny, tak tu neopruzuj s nesmysly.

anonym

Fuuuj. Kdybyste!

anonym

Fuuuj. Kdybyste!