Avatar uživatele
Marty Koller

Kdybyste museli jít povinně do války, kterou byste si vybrali z této ankety?

Kdyby jste museli jít povinně do války, kterou byste si vybrali z této ankety?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1249 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Afghánistán

Aj keď som označila, krásnu krajinu Afganistán,
označená odpoveď je neplatná,
kedže autor porušil právo odpovedajúceho na vlastný názor, čim znehodnotil anketu.
Do ankety máte možnosť vložiť aj odpoveď s vlastným názorom, (anketa môže obsahovať 6 nastaviteľných odpovedí)
Samotná otázka porušuje Ústavu ČR, o právach občanov ČR a Zákon o vojenskej službe.

Nikto vás nemôže príkazom prinútiť bojovať za cudzie záujmy, ani v útočnej vojne v zahraniči.

K vašej otázke, ak vás ako vojaka nakomandujú do vojny v zahraničí, nemôžte si vyberať miesto bojiska. Takže táto cela anketa je paškvil pre naivných ľudí.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Irák

Už jsem tam jako voják sloužil.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rybi ploutev

Afrika Mali

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kalim_YT

Irák

když už tak pořádně… :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Afrika Somálsko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
metro

Irák

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Emefej

led > jaké porušování zákona o vojenské službě? Já jsem na zahraniční misi byl dvakrát a nic jsem neporušil.

před 1248 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Dostali ste to rozkazom, alebo ste sa prihlásili?

před 1248 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Emefej

Rozkazom! První mise byla v roce 1990, v té době ještě existovala ČSLA a tam se vydávaly rozkazy, nebyl to debatní kroužek. Na druhou misi v éře AČR jsem se přihlásil dobrovolně.

před 1248 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Hovorila som s vojakmi, ktorí sa vrátili z misií.

před 1248 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

LED: „Samotná otázka porušuje Ústavu ČR, o právach občanov ČR a Zákon o vojenskej službe.“
Ehm.. to nemyslíte vážně, že ne? Ono je ústavou zakázáno zamyslet se ve smyslu cobykdyby a výsledky věřejně prezentovat? Já mám za to, že hlavně máme ústavou zaručenou svobodu projevu, která je omezená jen v určitých oblastech (takže například nikoho nenabádám, alespoň ne vědomě, k trestným činům, nikoho nepomlouvám apod.)

před 1248 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Ide o povinnosť ísť bojovať do zahraničia. Aj keď ako vojak ste povinný plniť rozkaz, viem od vojakov, ktorí ako vojaci, išli do cudzích štátov ako súčasť vojenskej jednotky, nebola to ich povinnosť na rozkaz. Dokonca sa zo žiadateľov o takúto službu robil výber. Všimnite si pojem „žiadateľov“, to znamená, išli tam dobrovoľne.

před 1248 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

A co to má společného s nezákonností a dokonce protiústavností otázky? Vždyť ani není dáno jaké státní příslušnosti hypoteticky budeme…
A i když budeme uvažovat o ČR a občanovi ČR, dotaz je „kdybyste museli“. To snad nikoho nenutí jít do války (což by mohlo být proti zákonu, ale těžko proti naší ústavě, když v ústavě se snad ani o válce nikde nepíše). A kdyby někde ČR opravdu vstoupila do války, pochybuju že se někdo bude vojáků prát zda se jim chce na frontu (i když slovo „fronta“ v současné době zní trochu divně…

před 1248 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

sci-fi? Verím, že k takémuto riešeniu sa nedostaneme.

před 1248 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

jaké scifi? PTal jsem se na tu nezákonnost a protiústavnost a ještě jsem nedostal odpověd.
A vojáci v míru nejsou placeni za to, aby v případě jakýchkoli potíží dali výpověď a šli péct housky. Jsou placeni za to aby byli připraveni a okamžitě „dostupní“ v případě vážných potíží. Jsou situace kdy je prostor pro dobrovolná rozhodnutí. Ale voják musí být připraven uposlechnout rozkaz.

před 1248 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Ústava ČR Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.

Zaujímavé, pre vojaka Českej armády neplatí podobný paragraf ako na Slovensku?

Zákon č. 281/2015 Z. z. § 81
„Služobný úrad môže profesionálneho vojaka s jeho písomným súhlasom vyslať do medzinárodnej organizácie na plnenie jej úloh.“

před 1247 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Nejsem voják z povolání proto jsem ani nestudoval tyto zákony. Dotaz byl ale na válku, ne nějaké mezinárodní sbory. Nehodlám to vyhledávat, ale moc bych se divil, kdyby profesionální vojáci měli možnost si vybírat zda do boje půjdou či ne, pokud bychom se do války skutečně dostali.
Pořád mi ale není jasné jak daný dotaz mohl porušit ústavu. Také poruším ústavu pokud se zeptám: Pokud byste měli být okradeni, oželíte spíše peněženku, nebo mobil?

před 1247 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

V otázke nešlo o vojnu Českej republiky, ale o službu práve tých „mierových misií“ vo vojnách na cudzom území. Dokonca tu ani nejde o misiu pre záchranu občanov ČR, ale sprosté lokajstvo pre cudzie záujmy! Chcete zomierať pre WallStreet?

před 1247 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Nečteme každý jinou otázku? Já tom vidím: KDYBYSTE museli jít POVINNĚ do války, kterou BYSTE SI vybrali?

Tak a teď nebudeme řešit jestli chci nebo nechci za někoho nebo někoho jiného někde umírat. Chci vědět, kde je ta protiústavní část toho dotazu?

před 1246 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

Chtěl jsi zdrhout do ciziny, tak tu neopruzuj s nesmysly.

před 1249 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Fuuuj. Kdybyste!

před 1249 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Fuuuj. Kdybyste!

před 1249 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek