kavi.savio

Kdyby byl současný svět simulace a vy tuto simuláci hráli na „vesmírném PC“, jaký by byl váš další postup?

Zdroje na planetě ubývají, mění se dramaticky klima a každým měsícem vzroste populace na planetě o 100 miliónů lidí.

Odpovědi
Drap

Svět neni simulace a já ji nehraji.

Filip84

Prakticky celý život se snažím, tak nějak přirozeně, přijít na to, jak věci fungují, i na vazby, principy. Čím jsem starší, tím víc zjišťuju, že čím víc vím, tím víc ještě nevím.

Vím, nicméně, jednu věc: tento svět je dokonalý a funguje člověku navzdory. Proto se nediv, že představa, že současný svět je simulací, je natolik bisarní, že si jí prostě nedokážu vytvořit.

Kdyby tomu tak bylo, byly by v tom seky, lapsusy, díry. Třeba by bylo zvíře, které by žralo prdelí. Nebo bába, co by měla oči na zadku, a na místo očí kopretiny (na stonku). Protože jenom člověk dokáže vymýšlet takové cypiny, a když by vymyslel tak rozsáhlou simulaci, tak by v ní takových cypin bylo plno!

seraphico

Šel bych rychle do Mekáče, aby mi nikdo nevykoupil Big Maca a Royal sýr. Pak bych si asi zašel na záchod, vysprchoval se, kouknul na bednu a šel spát. A to samé další den a i ten další a další …
Prostě další obvyklý den. 😃

Kelt

Realita je taková, jakou ji přijmu. Mohu přispívat na pralesy, nemocné děti v Africe a spoustu dalších fondů. Je tolik informací, ze kterých můžeme zblbnout. Ale je na mne, pro co se rozhodnu. Například za vydrancovanou Afriku nemohu, za to mohou ti, kteří tam měli kolonie. A hrát hru? Co když každý z nás hraje nějakou hru, ale jsme figurkami v rukou kdo ví koho a jaká jsou pravidla

kavi.savio

Filip84: Chcete-li vytvořit falešný vesmír, musíte jen zpracovávat bity informací, a i když to bude stát trochu energie (počítače se zahřívají), půjde o mnohem méně energie, než je zapotřebí k výrobě 10 na 50 tun hmoty. Aby nás všechny okolní svět přesvědčil, že je opravdový, není navíc nutné vyrábět celý vesmír. V každodenním životě zůstává většina vesmíru nepozorována, takže ji lze odložit: postačí Země a její nejbližší okolí. Falešný vesmír také nemusí být miliardy let starý: simulace by mohla začít v jakémkoli okamžiku a záznamů a paměti by se to nijak nedotklo.

kavi.savio

Drap: A co tvé snění při spánku? Sny při spánku jsou totiž natolik živé, že se nám zdají skutečné :) Pokud uvážíme fakt, že vnímající bytost nedokáže rozlišit snění od reality, bude naprostá většina takovýchto bytostí pravděpodobně žít v simulacích.