zjentek

Kdy už konečně přijde doba, kdy bude možné přenášet internetem předměty?

Člověk by si mohl šáhnout, a tak podobně.

Kategorie sci-fi 🤷‍♂️

Nejlepší odpověď
rrihamirek1

porid si 3D tiskarnu, nekdo neco pak naskenuje a posle ti ten predmet jako faxem, tiskarna to vyplivne a mas predmet doma.

Další odpovědi
Filip84

V podstatě všecko, co přenášíš po internetu, je v konečném důsledku bitovou informací, tedy informací: ano – ne, 1:0. Připomíná to rozhovor, ve kterém smí obě strany klást pouze takové otázky, aby na ně šlo odpovídat ano : ne. U některých sdělení to není problém, u jiných to rozhovor prodlouží a některé rozhovory se tak stanou nemožnými, alespoň prakticky, když ne theoreticky.

Jistě, akorát 1kB = 800 bitů, 1MB = 800,000 bitů a 1 GB = 800,000,000 bitů.

Na tuto vlastnost informatiky nezapomeň: pořád přenášíš bitové informace, ano-ne, 1–0.

Předmět můžeš bitovou informací přenést tak, že ho, na druhé straně, znovu vyrobíš – třeba tou 3D tiskárnou. To už fikce není, je to jenom o tom, co zvládne ta mašina vyrobit. Když bys byl hodně, ale opravdu hodně, moc bohatý, mohl bys si, k zámku, Rolls-Royce Corniche, několikapatrové rodinné hrobce a Jeanovi, nechat postavit soukromou fabryku, kde bys měl nejmodernější 3D tiskárnu, a CNC soustruhy, frézky, brusky, počítačově řízené lakovny, a robotické manipulátory a pásové dopravníky, takže by se Ti třeba zalíbila lžička na druhé straně světa, Ty bys napsal jejímu výrobci email, zaplatil mu za autorská práva, on by Ti poslal materiálové složení a výkres, Ty bys to zadal do počítače (nebo, objektivněji, spíše bys řekl programátorům, ať to naprogramují do počítače), a v té ohromné hale by jeden stroj vyrobil lžičku, druhý by jí pokovil, a ty bys měl – online – absolutně tu samou lžičku, jako bys si jí došel koupit třeba v Patagonii. Akorát by tě nestála $2.00, ale třeba $2,000,000.00. Ale měl bys jí, online.

U předmětů to, proto, už možné je, samozřejmě s výjimkou předmětů uměleckého charakteru a historických předmětů, ke kterým není příslušná dokumentace a jejich dokumentace není možná, protože by se jí mohly poškodit. Je to jenom otázka peněz. U živých tvorů, obávám se, to nepůjde nikdy. A to je dobře, ne? Bys si nechal babu poslat online, prosímtě! 🙂

Kelt

Taky na to čekám. Přenesl bych se do cizích krajů, pobral bych si pár královských korun, užíval si s nějakou Asiatkou, nějaká Nubijka by mi uklízela, atd.

da ny

To máš, jako s těmi penězi a internetovými měnami. Vše je imaginární :)
Když si to všichni budou chtít vybrat, není na co sáhnout ;D

Justin1

Filip84: 1 kB = 800 bitů? Jak jsi na to přišel? 1 kB = 1000 bytů = 8000 bitů, 1 KiB = 1024 bytů = 8192 bitů.

Filip84

Bit se nerovná byte (bajt). 1 byte (bajt) = 8 bitů.

Justin1

Vždyť já to rozlišuji.