toxinum111

Kdo všechno může měnit a rušit zákony a ústavu?

Četl sem že v Rusku a Číně došlo k porušení mezinárodního práva, pokud je to v rozporu s mezinárodním právem, tak není problém tyto zákony případně ústavu Rusku a Číně Zrušit ne?

PS: Samostatné státy v dnešní době neexistují, V dnešní době převláda globalizace. jde mi o to jestli může přímo nějaký jiný subjekt (kromě eu) vytvářet a měniit předpisy a ústavu, protože sem četl že každý stát má svůj vlastní právní řád který není spojený s MP.

Nejlepší odpověď
Speed77

Píšeš nesmysly – neznalost práva/zákonů, politologie, vzájemných vztahů (mezinárodních – mezi státy a organizacemi a spolky -, intitučních a funkčních) a pravomocí mezi nimi.
Kdo co by měl, krista boha, rušit? Z jakého/čího oprávnění a proč vůbec?

Ústavu si může pozměňovat, přetvářet pouze stát. Pouze sám a jiné případy, kde se vystkytují i druhé strany, jsou jen na základě dohod, nového uskupení, přetvoření, nový režim nebo státní uspořádání, ale to se odvíjí od toho státu – jeho vlády/lidu/před­stavených (souhlasu, dohodě). Něco jiného je třeba anexe, expanze – (vojenské) dobytí státu a přetvoření toho dobytého státu nebo když mu to (jako vazalskému) státu něco vnutí, ale to už ten stát není samostatný a de facto to není stát. Dnes to nejsou oprávněné kroky a spadá to pod mezinárodní veřejné právo a hlavně pod válečné právo.

Další odpovědi
Drap

Změnit zákony či ústavu může pouze ten stát, který je stanovil, podlé své legislativy. Nikdo jiný. Změnit zákony jiné země, lze pouze vojenským obsazením, potom mohou platit zákony vítěze.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

toxinum111

Drap -a vytvářet?