Ája13

Kdo se ptá, zda chcete raději Peníze, nebo život?

Doplňuji:
tahle otázka je v knižní výzvě zkoušela jsem všechno možné ale nic není dobře =)

Nejlepší odpověď
annas

„Peníze nebo život“ – otázka se objevovala v detektivních příbězích zločinců z podsvěti , různých band nebo také na Divokém západě.

Rovněž jde o název filmu Peníze nebo život,. Voskovec s Werichem byli autory scénáře a ve filmu si zahráli.

Píseň od W + V + Ježka Peníze nebo život

Zde je i vysvětlení – http://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/jezek-jaroslav-voskovec-jiri-werich-jan/penize-nebo-zivot-28503
Váhat může pán, který stojí před pistolí,
tážete – li se ho peníze nebo život.
Váhat může dáma, dříve než si vyvolí,
pána pro peníze nebo pro celý život.

Já však na tom váhání nic nevidím,
já se za život bez peněz nestydím,
krásný zůstane život, i když teče do bot,
všechno koupím za peníze jenom ne život.
Doplňuji:
Ptal se tak zpravdila loupežník, bandita, zbojník, lupič, zloděj.

Další odpovědi
Sůwa

Ptávali se tak snad lupiči, ale…
Peníze bez života jsou k ničemu, život bez peněz sice za moc nestojí, ale pořád ještě zbývá naděje 🙂

Děda Louda

Na to je specializované ministerstvo. A ne jedno.

brillant

Lotrando

Drap

Možná tě zarmoutím, ale mně se ještě nikdo takto neptal.