Alesh

Kdo má váš hlas?

Kdo vám vyšel, koho máte volit dle volební kalkulačky?
Kdo tu kalkulačku nezkoušel, ať tuto otázku ignoruje, díky. 😉

No, já sám v anketě hlasovat nemůžu, tak aspoň takto doplním svojí odpověď. Mně vyšel nejlíp Pavel, druhý byl Fischer, pak tuším Nerudová. Podle preferncí zvažuji Pavla nebo Nerudovou. Přemýšlím, kdo bude lepší do druhého kola proti tomu slovenskýmu šišlovi, což bude asi spíš Pavel. Každopádně v druhým kole bude volba nejspíš jasná volba tou bude „antibabiš“, protože toho … fakt ne!

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Mravenec

někdo jiný (kdo?)

Celá kalkulačka je opět masáž mainstreamu (co jiného od Seznamu čekat) a pouze snaha poukázat a pošpinit některé uchazeče. Nejvíce mě pobavila otázka, zda má prezident používat pro své cesty JÍZDNÍ KOLO a MHD. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Tak tohle musí být solidní materiál. Opravdu si někdo myslí, že bude prezident jezdit na Hrad na kole, kdy kolem něj bude hromada příslušníků Ochranné služby? Populismus.

Další legrace. Podpora Ukrajiny vyvěšením vlajky na Hradě. Tady stále naštěstí na Ukrajině nejsme. Na Hradě jako na symbolu státnosti a České republiky nemá vůbec co dělat vlajka cizího státu, kor mimo EU. A co africké země, které jsou ve válečných konfliktech? Proč se nevěší i jejich vlajky?

A další. ČR by měla usilovat o udržování obchodních vztahů i se zeměmi, které porušují lidská práva. – To už se přeci děje, pouze oklikou a to velmi DRAHOU oklikou.

Souhlasím s tvrzením, že v Česku neplatí spravedlnost pro všechny stejně. Opět mainstreamová narážka? Kolik politiků v historii mělo špinavé ruce? Klaus – propiska. ODS – šílené machinace,…

Je přijatelné, aby se hlavou státu stala osoba trestně stíhaná? – Co má tato otázka společného s volební kalkulačkou, neměli by se raději ptát, jestli je přípustné, aby se hlavou státu stala absolutně nevolitelná a mimo politická kandidátka? 🤨

Pro úřad prezidenta/ky je přijatelný i člověk, který byl za totality členem komunistické strany. – A další píchnutí do hnízda. Kdo se v této době narodil, vyrůstal, bral to jako naprosto normální a přirozenou věc, neznal nic jiného. To, že Nerudová prohlašuje, že nebyla ve straně, je vrcholem komedie, jelikož v té době ještě tahala kačírka na provázku. 😎😎

Bohužel je smutné, že i přes šílené rekordní zdražování, organizovaný zločin, jsou lidé stále ochotni volit (ne)politické loutky.

V kalkulačce nebyla absolutně žádná otázka, která by popichovala jiné kandidáty, než Babiše/Baštu.

O těchto manipulacích mě přesvědčil i pořad K tabuli na Primě, kdy všichni kandidáti byli tázáni na normální otázky, otevřené a povídací otázky. Pouze Andrej Babiš byl na SCIO škole a dotazován na nesmysly (Proč Zeman souhlasí s milostí pro Kajínka) nebo kolik má kráva žaludků. (Přičemž odpověď samy děti četly.)

Dále k věci nemám co uvést. Je potřeba trochu otevřít oči.

Další odpovědi
Drap

někdo jiný (kdo?)

Neni důležité jméno, volit ho určitě nebudu. Celá kalkulačka je opět jen dalším způsobem jak ovlivńovat voliče, aby věděli co si mají myslet a věděli, že musí volit toho správného.

Rokio

Nerudová

Více než 70 % je shoda s mými názory. Přesto budu volit Petra Pavla.

Dvorní šašek

někdo jiný (kdo?)

Někdo jiný. Kalkulačka není špatná, ale spoustu věcí prezident nemá v gesci. Ve 2. kole jsem připraven podpořit kohokoliv proti Babišovi (kromě Nerudové).

paul1

Nerudová

Pepa25

Nerudová

Podle kalkulačky mi vyšlo Nerudová 75%, Hilšer 74% a Fischer 67 %. Budu téměř jistě volit někoho z této trojice.

elkon

někdo jiný (kdo?)

Nepotřebuji žádnou kalkulačku, řídím se svým rozumem.

Arne1

Pavel

tomnowak90

Babiš

Můj hlas by měl Babiš, ale Já už tu jejich hru na volení nehraju, Kdo chce může se té předem domluvené hry zůčastnit a užít si vítězný finiš kopie Čaputové při sčítání hlasů :)

aliendrone

někdo jiný (kdo?)

ADOLF VISSARIONOVIČ PINOCHET!

Nikdo byť jen o fous menšího formátu v téhle mizerné špíně NENÍ SCHOPEN udělat pořádek. 😉

Taiko

80% Jaroslav Bašta, mnohé otázky jsou těžký bulvár, tedy pro seznam/novinky nic překvapivého.

hesterbrown4

Příspěvek smazán administrátorem.

hesterbrown4

Příspěvek smazán administrátorem.

hesterbrown4

Příspěvek smazán administrátorem.

hesterbrown4

Příspěvek smazán administrátorem.

Alesh

@Mravenec: Nikdo se neptal na názor na kalkulačku, ale na to, jestli jsi to naklikal a co ti vyšlo. Zrovna tak jsem žádal ty, kteří si to nezkoušeli, aby se nevyjadřovali, ale holt, ne každý pochopí jednoduchou českou větu a má potřebu jako typický Čecháček remcat, že to je na ho*no. 🙂 A ještě větší sranda je, že se těch jedinců sejde několik a začnou se palečky utvrzovat, jak to celé „rozbili“ svojí bryskní logikou. Absolutně vám, hoši, chybí smysl pro humor, nikoho z vás by určitě nezabilo, kdybyste si trochu zaklikali a pak se pochlubili. Klidně i ve smyslu, kdo ti vyšel a třeba i že ho volit nebudeš a třeba i říct koho teda volit budeš. Ale to ne, lepší je jen remcat.
P. S. Koblihe došly! 😁

mosoj

Tvůj humor si strč za klobouk a nepředhazuj ho veřejnosti. Ono toho dnes k smíchu moc není, pokud vůbec něco je.

Mravenec

Ad Mosoj – Přesně tak, tady sranda dávno skončila.

Mravenec

Je potřeba číst z kontextu. Kdybych si kalkulačku nezkoušel, tak asi nebudu vědět, co se v zadání nachází. A jak jistě víš, mnoho uživatelů, stejně jako já, své kandidáty a favority nesděluje. Samozřejmě, že mi v kalkulačce vyšel ten můj/ potažmo moji.

Nad věcmi je třeba uvažovat, nazývat někoho čecháčkem, kvůli jasné a konstruktivní kritice, je taky vtipné.

Na kalkulačce je totiž ihned vidět její záměr. Novinky a Seznam by takové věci vůbec dělat neměli, když mají za cíl jen jediné.

aliendrone

Mravenec>>> „Nejvíce mě pobavila otázka, zda má prezident používat pro své cesty JÍZDNÍ KOLO a MHD.“

Tak přesně při této anketní otázce jsem ZAVŘEL PANEL, takže ani nwm koho bych podle volební propagačky volil (i kdybych vůbec šel volit). Tedy ne že bych se nesnažil, ale prostě to NEŠLO! 😕

Mravenec

Alien, je to mazec, opravdu volební kalkulačka s věrohodným účelem a výsledky. 😀😀

Alesh

@Mravenec: Ale prosím tě, vidíš to strašně dramaticky a konspiračně. 😁 Jinak otázka byla „Kdo ti vyšel z kalkulačky“ a ne „Koho budeš volit?“. To první snad tajné není a pokud to za tajné považuješ, nikdo tě nenutí se ankety zúčastňovat, jenže ono to je tak lákavé, že? 😁
Co je teda na tvojí kritice konstruktivního, to fakt netuším, prostě kritika… je to na ho*no, snahou je to a to, nic jiného, než konspirační obviňování a tvrzení, že znáš pozadí, důvody o věci, o které nic vědět nemůžeš, protože nejsi (spolu)tvůrce té kalkulačky.

Alesh

@elkon: hmm, tak to asi každej, ne? Nebo snad myslíš, že si někdo někoho nakliká a podle toho se rozhodne? 😁

elkon

Alesh – Takových je jistě dost, proč jsi se asi ptal? Mě by takový dotaz ani nenapadnul, protože mě žádné podobné rady a kalkulačky nezajímají. Já nepotřebuji aby mě někdo napovídal a vodil za ručičku. To je pro ty, kteří nemají vlastní názor a jsou snadno manipulovatelní.

Alesh

@elkon: Ptal jsem se na prostou otázku a to, jestli si to někdo proklikal a jak mu to vyšlo. Co je na tom nepochopitelného?! Bereš to až příliš vážně. Na druhou stranu prostě existují otázky, na které asi všichni ti kandidáti odpovídali a určitá fakta, které se o všech z nich ví. Není tedy nic manipulativního, udělat takovouto kalkulačku, kdy prostě si porovnáváš svoje odpovědi s odpověďmi jednotlivých kandidátů. Nebo se prostě vyjádříš k tomu, jestli ti třeba vadí, jestli kandidát byl členem KSČ. To je samozřejmě věc, která se o těch kandidátech ví, není to nic tajného a pokud ti tohle třeba nevadí, tak budeš mít nejspíš lepší shodu na tyto kandidáty. V čem je problém? Nikdo neříká, že to či ono je špatně nebo správně, prostě se jen porovnává, to je celé.
Zrovna tak je nesmysl tvrdit, že když si někdo prokliká takovouto kalkulačku, že takový člověk nemá názor a je manipulovatelný. Já si to spíš myslím o těch, kteří se úplně bojí to zkusit, co kdyby jim náhodou vyšel někdo jiný, než koho chtějí volit?! 😁

elkon

Alesh – OK, neberu ti názor, ale nemyslím, že bych se bál co mě vyjde, ale prostě mě to nebaví a nezajímá. Ani mě nezajímá, zda byl někdo z nich v KSČ, protože v jisté době tam byl kdekdo. Jen se dívám a sleduji jak se kdo chová, jak prezentuje své názory, čemu dává přednost a pod. Ale že se dost lidí nechá manipulovat vidíme dnes a denně kolem sebe. Často i takové lidi znám a protože znám jejich uvažování, tak mě to ani nepřekvapí. Někteří třeba ani nejsou schopni konstruktivního myšlení, a tak se spokojí s „nápovědou“.

Alesh

Šašku, kdo ti vyšel?

Dvorní šašek

To si zatím nechám pro sebe, nicméně to nebyl nikdo z hlavních favoritů. Možná napovím, jedná se o jediného relativně pravicového kandidáta z nabídky.

zjentek

Šašek, takže Babiš, že jo!

zjentek

Ježíši promiň, já četl „jediného relativně pracovitého“, so­rry…

Alesh

Fischer?