annas

Kdo lže a krade, do pekla se hrabe. Není to tak, že ti méně šikovní skončí ve vězení a ti mazaní v pekle? Či naopak?

  1. Aby se dotyční dostali do nebe, museli by mít z pekla štěstí.
  2. Nebo od začátku dotyční vědí, že jsou v koncích? Správně předpokládají, že se do nebe nedostanou, protože je v nebi větší disciplína? Přece komu pánbůh, tomu všichni svatí…
  3. Není pravda, že „peklo a nebe si budujeme celý život sami každým svým činem a rozhodnutím“? Karel Kostka

http://www.kostka-skola.cz/archiv/sou­bor/KOSTKA-74651-crty-z-psychologie-a-komunikace.pdf

--
Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/plamen-po%C5%BE%C3%A1r-ho%C5%99et-hork%C3%A9-z%C3%A1%C5%99e-2041177/

Nejlepší odpověď
Drap

Snad to tak kdysi bývalo. Nejsou dostupné statistiky, kdo s kterým hříchem se dostane do nebe či do pekla.
Osobně si myslím, že v dnešní době je to horší než bývalo. Doplatí na to zřejmě jen ti, co kradou v malém. Téměř každý den se dočteme, nebo slyšíme v médiích, že ten a ten ukrad něco málo a hrozí mu, nebo byl odsouzen na tolik a tolik. V podstatě vůbec neslyšíme o ukradených miliardách, vytunelovaných firmách, o velkých podvodech. A když už, tak odsouzen nebývá nikdo, nebo se to do nekonečna protahuje a trest opět žádný. Nikdo z nás také vlastně neví, jaký pořádek v evidenci mají v v pekle a jaký v nebi.
1.Ano je to tak, někomu však štěstí přeje, jinému ne. Doposud si netroufám odhadnout, podle čeho se to řídí.
2. Možná že to vědí, ale nedbají. Pokud toto vědí, tak mají zřejmě alespoň nějakou znalost písma a vědí, že odpustit hříchy má Bůh v popisu práce.
3. Možná to je pravda, ale podle mne se to týká pekla či nebe ještě za tohoto života na zemi a i tam je jak známo z okolí, celá řada nepravostí.

Další odpovědi
Kepler

Já bych to charakterizoval asi takto: ti opravdu šikovní a mazaní si vytvoří ráj už na Zemi a co bude potom je nezajímá, protože v nebe a peklo nevěří. Pak jsou ti , méně šikovní ze stejného těsta, kterým se to ovšem nepodařilo a tak končí ve vězení. Taky prý existuje sorta poctivých lidí, kteří až na výjimky nikdy nezbohatli. Pokud se na to díváme z morálního hlediska, pak má pan Kostka bezesporu pravdu. Dovolím si parafrázovat známý výrok: je lepší umřít jako bohatý grázl, nebo jako chudý poctivec?

ivzez

Ti méně „šikovní“ skončí ve vězení,
mazaní nikde (peklo ani nebe neexistuje).

Jednička + druhá jednička → viz výše.

Trojka:
Ne. Peklo si nikdo budovat nemůže (viz výše).
Každý z nás si vytváří realitu, v níž žije.
Chce-li jí někdo říkat peklo, těžko mu bránit…

Rokio

Kepler: Karma platí pro každého. Pokud se člověk bude chovat jako darebák, tak jeho okolí ho bude mít méně v oblibě, i když nedostal žádný trest.

zjentek

A pokud se člověk bude chovat jako svatý, záhy zjistí, že okolí je samej darebák, aniž by jim hrozily nějaký tresty! Zblázní se z toho, skončí na psychiatrii a tam neví, jestli je vlastně v pekle, nebo nebi. Farmaceutický průmysl tvrdí, že v nebi, ale…

Nepůjde nakonec také jen o darebáky?

ivzez

Křesťan a karma?
Porušuješ Desatero!

Kepler

Příspěvek smazán administrátorem.