Drap

jiná odpověď

Bezbožný může být věřící, který nedodržuje boží přikázání a nechová se podle nich.

Další odpovědi
briketka10

jiná odpověď

Ateista – nevěřící člověk, ale věří např. v dobro,
ale občas řekne „panebože, proč zrovna já“, nebo
něco jiného :)

annas

jiná odpověď

Přídavné jméno „bezbožný“ má víc významů – upřesňuji podle PSJC

  1. nevěřící v boha – bezbožný člověk
  2. ten, kdo je proti víře v boha, ateistický – bezbožný spis
  3. nemravný, hříšný, ten, kdo nedbá na vžité způsoby, mravy; – nestydatý, nemravný, hříšný bezbožný čin;

Dismas

člověk, který není křesťan

A hlavnĕ je to pomýlený chudák, kterému bychom měli od jeho bezbožnosti pomoci.

postcd

jiná odpověď

člověk, jehož skutky/život je opakem toho, co by dělal křesťan, který žije tak, aby chválil Boha svým životem/skutky

klumprt

člověk, který nevěří v Boha a je ateista

Anikitos

jiná odpověď

Každá odpověď je v podstatě správná… záleží z jakého hlediska se na to díváš?