Rokio

Je křesťan nebo ateista či něco jiného?

Nejsem pokřtěný, ale věřím v Boha.

Odpovědi
marci1

Dalo by se říci, že jsi spíše takový sympatizant křesťanství, než křesťan v pravém slova smyslu. To se ale dá změnit tím, že se dáš pokřtít. Obřad křtu je viditelným znamením neviditelného pouta s Bohem. 🙂
Podrobněji ve zdroji: http://www.vi­ra.cz/otazky/Jsem-krestan.html

postcd

pokud věříš, tak to nemusí znamenat že jsi křesťan ale ateista asi nebudeš

Kelt

Nejde jednoduše odpovědět. Jsou lidé, kteří byli pokřtěni jako malí, ale v Boha nevěří. Někdo může chodit do kostela a nebýt věřící, dále někdo chodí do kostela, a představuje si, že ten jeho Bůh je takový, který je nakloněný jen jemu a ostatním ne.
To musíš posoudit ty sám. Doporučuji knihy autora : Dyer – je to Američan. Možná se tam najdeš.