Avatar uživatele
sdesigner

Kdo je normalni clovek?

Casto se stretavam z vyrazem, ten je normalni ten zase ne. Vime vubec co je doopravdu normalni clovek? Jak to v puvodu priroda vubec zamyslela? Co kdyz my vetsina “normalnich“ jsme vlastne poskozeni a tych nekolik nenormalnich je jen zustatek normalnich lidi? Co kdyz clovek mnel byt puvodne agresivni a my se jenom zkulturnili. A agresivni lidi vyrazujeme ze spolecnosti. Co kdyz prave oni jsou ty pravy nefalsovany lide?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Meropa před 4548 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Normalita je dána určitým intervalem hodnot blížících se průměru celého statistického souboru. Meze intervalu jsou mnohdy velmi diskutabilní, tj. říci, co je ještě normální a co už je nenormální.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Petr.S

„Smějete se mi, protože jsem jiný, já se směji vám, protože jste všichni stejní“ :)

Zdroj:

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

To co je či neni normální je víceméně uměle vytvořeno vývojem, náboženstvím,kul­tůrou a společností v které žijeme. Většina z nás se považuje za normální, ale ti druzí to vidí třeba uplně jinak.
A´t je to tak, či onak, tak jedinci žijící v určité skupině si musí vyvořit a dodržovat jistý standart, aby byli schopní existovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelis

Z pohledu druhých lidí není normální nikdo…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Jak už kdosi moudrý prohlásil,„Nech to koňovi,ten má větší hlavu“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Meropa

Nad tím už jsem také přemýšlela a jediná (a pro většinu nesmyslná) odpověď která mě napadla je: Všechno je normální, nic není normální.
Záleží na člověku, karnivor pro karnivora je normální stejně jako vegan pro vegana je normální, ale navzájem si o sobě mohou myslet že jsou že ta druhá skupina je nenormální.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jendahun

Základní charakteristiku co je „normální“ už napsal Alesh.Normální je od slova norma,společenská norma,norma chování jedince ve společnosti druhých,stáda,do­držování morálky a jiných společenských zásad,aby spolu mohli lidi žít.Ve stádě zvířat si taky všichni nemůžou dělat co chtějí a mají své zaběhlé normy chování.Ten kdo vybočuje z norem chování je nenormální.Tak se může chovat jedinec,který žije mimo společnost,sám­.Normy chování vznikali tisíce let.Zajímavé ale je,že géniové minulosti vynikli právě porušením norem a vymknutí se normálnosti.Jenomže z toho taky vznikli despotové a tyrani,krutovlád­ci.„Praví nefalšovaní lidé“,jako ti s tou agresivitou?Zkul­turňování lidí je myslím i záměr přírody.Pokud se nechceme vzájemně vyvraždit a jako živočišný druh vyhynout,musíme se chovat podle určitých zásad.Odpovím ještě slovy Marka Twaina: …broskev byla kdysi hořkou peckovinou a květák není nic jiného,než zelí pořádně vycepované.Prostě zkulturňovat se je naše povinnost,pokud chceme přežít dalších tisíc let.Ale jde to těžko…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Normální člověk je nenormálně normální.
Nenormální člověk je nenormálně nenormální.

Zdroj: Ozzy Osbourne – citace

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek