HDMI

Je normální že si člověk povídá sám se se sebou?

Nejlepší odpověď
Deli

Podle mne ano, třídíte a urovnáváte si tak snáze vlastní myšlenky.

Další odpovědi
anonym

Možná to není normální před lidmi, ale o samotě je to přirozená součást psychické hygieny.
Dokonce je prokázáno, že např. učení nahlas má větší efektivitu, kombinuje se více druhů pamětí, takže nám toho v hlavě přece jenom více uvízne .

tom004

Dělám to také,většinou při řešení nějakého problému.Okolí si nejspíše myslí,že jsem cvok,ale je to,jako když to probírám s kolegou.Takže,pro mne je to normální.

hanulka11

Myslíte v duchu? Nebo nahlas?

Každý se ujišťujeme, že to co děláme nebo chceme udělat je to správné , či si v duchu řeknu holka tos neměla, ale nahlas jsem se ještě nepřistihla.......

led

Pokiaľ tým nikoho neruší, ano. Taký virtuálny rozhovor pomáha vyčistiť myšlienky.
Iné je, napríklad v divadle, tam to nie je normálne – teda okrem prípadu, keď hovoriaci je herec na javisku.