Kilián

Kdo byl naším prvním poválečným prezidentem?

Jak byste odpověděli na tuto otázku bez dalších informací? Beneš, nebo Masaryk?

Nejlepší odpověď
Kepler

Poválečným po které válce? Po té první to byl Masaryk, po druhé Beneš. To by ale mělo znát i absolvent ZŠ.

Další odpovědi
Edison

Ufff.. Kolik Ti je? Do které třídy chodíš? A když… WiKi použít umíš? Tam se dozvíš, po které válce byl kdo prezidentem.

led

Prvým prezidentom ČSR bol T.G.Masaryk ktorý zomrel 14. septembra 1937, teda ešte pred začiatkom 2.svetovej vojny. Druhým prezidentom ČSR bol Edvard Beneš v rokoch 1935–1938 a 1945–1948. Tretím „krátkodobým“ prezidentom ČSR bol Emil Hácha 1938–1939 do rozbitia ČSR a vzniku Slovenského štátu, keď sa stal štátnym prezidentom Protektorátu Čechy a Morava.

Doporučujem vám venovať sa histórii svojej vlasti aspoň v základných dátach.

Edison

Kromě studia historie bych doporučil též studium schopnosti vyhledat si nejzákladnějščí data o sobě, svém státu a národu, nebo-li o čemkoli.

led

Nerozumiem jednému, aj keď išlo o dejiny Československa v období kapitalistického smerovania učitelia nám ani na základnej škole v časoch ľudovodemokra­tického a socialistického československa neodpustili nevedomosť o tomto období. A teraz sa tomu nevenuje pozornosť?

Edison

Naprostý souhlas. Tvrzení, že se o TGM neučilo je př nejmenším silně účelové. Ale mnohem spíše prachobyčejně je to lež. Zrovnatak nám nidko nevtloukal do hlavy, že by Plzeň osvobodila CA. O armádě USA v Plzni se normálně učilo. Sice to bylo sunuto do pozadí, ale není pravdou, že by to bylo jak je nám dnes vnucováno. Přijde mi, že dnes se o naší minulosti lže víc, než za socíka (Je to spíše nadsázka, ale že nám a našim dětem se lže je holý fakt).