Monca_a

Jak vzniklo Československo?

Nejlepší odpověď
jirka F

Vzniklo v roce 1918 výhrou nad Rakouskem-Uherskem (ještě jsem v naší skříni našel papír, na kterém je znak Rakouska-Uherska a podpis císaře Františka Josefa, je tam ještě něco napsánío perem, ale už to není čitelné, rozluštil jsem akorát jedno slovo kunst), kdyby zůstala monarchie v Česku, tak by byl císař Miloš Zeman I.

Další odpovědi
honza19hk

vzniko po první světový jako jeden z nástupnickýh států Rakouskauherska

Lamalam

Vyhlášením nezávislosti.

quentos

ČeskoSlovensko? To nikdy nebylo, vždy bylo jen Československo. Několik let se táhl tzv. „spor o pomlčku“, ale ta do oficiálního názvu nikdy nepronikla.