hapiky

Kdo bitvu na nebi o naši zemi, tak jak ji bible popisuje, vlastně vyhrál?

Asi tedy ďábel, i když asi podmínečně.

Nejlepší odpověď
dubraro

Ta biblická se ještě nekonala.
Podle biblické knihy Zjevení má na tomto místě (v symbolickém slova smyslu) dojít k závěrečné bitvě mezi vojskem Všemohoucího Boha, vedeným jeho synem Ježíšem Kristem a mezi vojskem Satana s jeho démony a neposlušným bezbožným lidstvem.

Ve skutečnosti se na tomto místě, tedy na rovině pod horou Megido v severním Izraeli, (Armageddon je zkomolenina Haar Megido = hora Megido) odehrála celá řada bitev, např:
Vojenský konflikt mezi egyptskými vojsky v čele s faraonem Thutmosem III. a velkou kanaánskou koalicí pod vedením krále Kadeše, v 15. stol. př. n. l.
Vojenská konfrontace mezi silami starověkého Egypta a Judského království, která se odehrála v roce 609 př. n. l. Egypt pod vedením Neka II. spolu s Asýrií bojoval proti Babyloňanům.
V roce 1918, v rámci I. sv.v. byla na tom místě svedena bitva mezi Egypťany a Turky.

Další odpovědi
led

Nikto, ešte neskončila.

ivzez

Nikdo, bitva se ještě neodehrála.
Ďábel nemůže zvítězit.

Roman71

Kniha Zjevení popisuje první bitvu proti Satanovi a démonům, která se odehrála v nebi (duchovní říši) a vítězem byl Ježíš Kristus s andělským vojskem. Satan byl poražen a svržen do blízkosti země. To se v zápětí projevilo na zemi rozpoutáním první světové války a následovaly další události jako hladomor, Španělská chřipka, nárůst zemětřesení a další projevy (Zjevení 12:7–12), v podstatě se válčí dodnes na různých místech planety. (Matoušovo evangelium 24.kapitola..)

Tato válka bude mít ještě jedno dějství, tady na zemi – Armagedon.
O vítětzi už je rozhodnuto, Satan svou bitvu prohraje a ze země bude jednou pro vždy odstraněno všechno zlo i s těmi, kdo zlo působí a staví se proti Bohu.
(Žalm 37; Daniel 2:44; Zjevení 16–20.kapitola; Zjevení 21:1–4)

Roman71

Dubraro, je to přesně tak, jak popisuješ.
Kdybych mohl dát deset palců, dám je.. takhle jsem mohl dát jen jeden :)

ivzez

Romane, vysvětlete mi prosím, jak někdo rozumný může věřit tomu,
že I. světová válka byla důsledkem svržení Satana do blízkosti Země.

Roman71

Ivzez, ono to, co se odehrálo v roce 1914 a dále, úzce souvisí s počátkem vlády Božího království v duchovní říši, vycházející ze starozákonního proroctví. Tehdy Badatelé Bible přesně nevěděli, co se v roce 1914 odehraje, ale právě na tento rok poukazoval časový ukazatel (konec časů pohanů). Jen pro ilustaci část zde..

„V srpnovém, zářijovém a říjnovém vydání časopisu Herald of the Morning z roku 1875 pomohl N. H. Barbour uvést do souladu podrobnosti, na které poukázali jiní. Použil chronologii sestavenou anglickým duchovním Christopherem Bowenem a zveřejněnou E. B. Elliottem, ztotožnil počátek časů pohanů se sesazením krále Sedekjáše z královského úřadu, jak předpověděl Ezekiel 21:25, 26, a poukázal na rok 1914 jako na konec časů pohanů.“