Dismas

Kde v Bibli stojí, že Země je přibližně 6000 let stará?

Nejlepší odpověď
annas

Arcibiskup James Ussher z Armaghu vypočítal v roce 1654 podle Bible a astronomických pozorování datum stvoření Země na 23. říjen 4004 př. n. l. Byzantský filozof, misionář a zakladatel slovanského písemnictví Svatý Cyril ve své veršované předmluvě ke Staroslověnský překladu Bible známé pod jménem Proglas čili Předmluva (je vůbec první literární památkou v staroslověnštině) uvedl dobovou představu o věku země s tím, že mluvil o sedmém tisíciletí. Sedmé tisíciletí vypočítal tak, že od stvoření světa (a Země) popsaného v Bibli, do narození Krista uběhlo 5 508 let; když se k tomu přičte 863 (rok příjezdu Konstantina a Metoděje na Moravu), vyjde 6 371 let, tedy 7. tisíciletí.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/St%C3%A1%C5%99%C3%AD_­Zem%C4%9B

V Starém zákoně není přímo uvedené, ale dá se k tomu dojit takto:

"Vzhledem k tomu, že podle Bible byl Adam stvořen šestý den existence naší planety, můžeme přibližně určit biblické stáří země, a to tak, že se podíváme na chronologii lidstva. To samozřejmě vychází z předpokladu, že záznam z Genesis je pravdivý, že šest dní stvoření hovoří opravdu o dvacetičtyř­hodinových úsecích a že se v chronologii knihy Genesis nenacházejí žádné rozpory či mezery.

Rodopisy, uváděné v Genesis 5 a 11 ukazují věk, ve kterém měl Adam a jeho potomci děti, a popisují přímou linii potomků od Adama až k Abrahamovi. Určením doby, do které chronologicky zapadá Abraham, a součtem stáří lidí z Genesis 5 a 11 dojdeme k závěru, že stáří země je zhruba 6000 let, plus mínus pár set let. atd."
http://www.got­questions.org/Ces­ky/stari-zeme.html

Vysvětlení výpočtu stáří Země podle Bible
http://zajawki-biblijne.blog­spot.cz/2013/09/­wiek-ziemi-cz-9-poczatek-ziemi-wedug.html

Další odpovědi
Martinuss

Myslím že tam to není, je to jen vypočítáno z postav, kdy kde co, jak dlouho..

postcd

Nejsem si jistý jetli je tam počet let od Adama/Evy po Krista ale lze to přibližně(nevím jestli úplně přesně, možná že ano) vypočítat jelikož od Adama/Evy je vše hezky popsáno kolik komu bylo let když zemřel v jakém roce po které události se stalo to a to.

anonym

Podle Genesis/Starého Zákona, (to je ta knížka, která propaguje nenávist a násilí), bůh stvořil vesmír v 6 dnech z ničeho svým slovem. Stáří země se vypočítává dle údajů uvedených v Písmu. Výpočty se různí, (kvůli různým verzím Bible), každopádně odhady nepřesahují 10 tisíc let.

Nuk nuk

Přímo zmínka o tom, jak stará je země, v Bibli není. Nicméně propočtem věků v rodokmenech, které jsou ve Starém Zákoně se přibližně k tomuto čísu dopracujete.

yuko

Stary zakon / Stvoreni sveta?

Zdroj: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=D114FK4Eg­RE

zjentek

Bible je blbost, Země je trošku starší.

Roman71

To v Bibli nikde napsané není. Země je o mnoho let starší než lidstvo, které je na zemi něco málo přes šest tisíc let (počítáno zpětně dle rodopisných záznamů směrem k Adamovi).

Navíc argument, že země byla stvořena za doslovných šest dní nemá v Bibli žádný podklad.

Epafraska

Tak jen aby vam bylo jasno Petr 3:8 B21
Jednu věc si uvědomte, milovaní: u Pána je jeden den jako tisíc let a tisíc let jako jeden den.

Zdroj: Bible