v342

Kde se vzaly peníze do soutěže Chcete být milionářem?

Nejlepší odpověď
elkon

Reklamy a sponzoři.

Další odpovědi
Drap

Kde by se vzali? Platila to televize.

Disraeli

Majitel/provo­zovatel, televize/stanice, z vlastních příjmů tohto pořadu, možná investoři (nevím).
Ty výhry zase nebyly nic světoborného. Vždyť ta největší byla kolik, 20 milionů nebo snad jen 10? A to se soutěžící ještě musel dostat tak vysoko (přes obyčejné tisícovky a statisíce – kde většinou skončili)… Pro někoho jsou to drobné (a pro založení každého vlastního podnikání – všetně televizního pořadu/soutěže – musí mít kapitál). A samotná show měla větší příjmy, něž jaké byly výhry (jak funguje loterie?… nabírá peníze od kupujících, kteří si kupují tickety a ty se promítjí do výher – nikdo nevyhraje jackpot – tak se zvyšuje ten příští – opět nikdo nevyhrál – tak se zase navýší ten příští… na loterii taky záleží jka je veliká – totiž kolik má kupujících. Čím víc lidí, tím víc může nasbírat = tím větší výhry).

zjentek

Z koncesionářských poplatků?