Avatar uživatele
anonym

Kde se rodí víly?

Pracděpodobně bude smazáno.
Doplňuji:
jsem si nějak zafixloval, že v bažinách.

Myslím, že víly se rodí každým usměvem děcka.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap, Damiana před 3350 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

Jak které. To si musíš vybrat jaké chceš, a dokáží se rodit kdekoli. Třeba při každém šlápnutí bosou nohou do rosy při východu slunce. Zkus to, a kdyby jsi víly neviděl, nic si z toho nedělej, i tak ten zážitek stojí za to.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Při vašem dodatku o dětském úsměvu,při němž dítě ukazuje pěkné zoubky, jsem si uvědomila, že jsem někde četla o zubní pohádkové víle Zubničce.

Vyprávěním pohádky o zubní/zoubkové víle můžete své dítě navnadit, aby si čistilo zuby. Řekněte mu třeba, že zubní/zoubková víla dává dárek/peníze jen v případě, že je první zoubek zdravý a krásně vyčištěný apod.. Zpočátku to třeba dítě nebude úplně chápat, ale čištění zoubků bude mít spojeno s pohádkou a s hodnou vílou a postupem času se pro něj čištění zubů stane samozřejmostí a příjemnou záležitostí (a nebo aspoň nutnou, aby dostalo dárek).

Zubní/zoubková víla je pohádková bytost, která dává dětem výměnou za vypadlý zoubek dárek nebo peníze. Děti dají svůj zoubek do krabičky/pytlíčku/ubrousku (v zahraničí se dokonce prodávají speciální krabičky a pytlíčky) a večer vše dají pod polštář. V noci pak zubní/zoubková víla zoubek odnese a nechá jim místo něj odměnu. V některých zemích si přijde jen pro první vypadlý zoubek, jinde posbírá všechny zoubky.
Vznik této víly souvisí s tradicí..
V Evropě bylo dříve zvykem pohřbívat zub, který dítěti vypadl. Zub se pohřbíval proto, aby na jeho místě mohl vyrůst jiný a nebo také proto, aby se zubu nezmocnila zlá čarodějnice a dítě neočarovala.

Encyklopedie Wikipedia uvádí, že se zoubková víla mohla vyvinout ze zoubkové myši, která byla popsána ve francouzské pohádce „La Bonne Petite Souris”. V této pohádce se myš změní ve vílu, aby mohla pomoci dobré královně porazit zlého krále. Myška/víla je ukrytá pod královým polštářem, aby ho mučila a vytloukla mu všechny zuby.

Ztráta prvního zoubku a návštěva zubní/zoubkové víly se dnes (hlavně v zahraničí) stala dobrým obchodem. Nabízí se předměty s motivem zubní/zoubkové víly, z nichž naprosto nezbytná je krabička, do které se zoubek vloží. Je možno také nalézt certifikáty, které zubní/zoubková víla vloží dítěti pod polštář.

http://www.jarodic.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sevos

V pohádkách.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

v modřínovém a březovém hájku
Doplňuji:
http://www.vseofantasy.estrank y.cz/…
tad jsou všechny lesní bylosti

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

annas, ano víla Zuběnka

před 3350 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Říká se jí někde Zubnička, jinde Zuběnka. Zřejmě jsem dopsala svou odpověď těsně před uzavřením otázky.

před 3350 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava