Arne1

Kde pomlet zrnkovou kávu?

Mám doma několik kilo zrnkové kávy a potřeboval bych ji postupně umlet. Ruční mlýnek je náročný a dost hrubý, tříštivý to přepálí. Kdysi byly mlýnky dostupné v samoškách, dnes už jsem je neviděl ani nepamatuju.

Nejlepší odpověď
annas

Máte pravdu. V žádném marketu jsem mlýnek na kávu neviděla.

Našla jsem vám 9 rad, jak pomlít kávu, než si třeba koupíte mlýnek

.Ale nevím, zda jsou to způsoby ideální pro tak velké množstvío kávy, jak píšete.

"6 způsobů jak umlít kávu bez mlýnku

Někdy není jiná možnost, než se obejít bez mlýnku na kávu. Ačkoliv by tyto situace měly být pro milovníka kávy ojedinělé, pojďme se podívat, jak umlít kávu bez mlýnku za pomocí nástrojů, které najdete v každá kuchyni.

V prvé řadě je potřeba říci, že káva připravená způsoby, o kterých budete číst níže, svou kvalitou nikdy nemůže konkurovat kávě namleté v profesionálním mlýnku na kávu, informace berte s trochou nadsázky. Nicméně jsou situace, kdy mlýnek k dispozici není a následující řádky by vám mohly pomoci."

https://www.vy­bornakava.cz/2018/6-zpusobu-umlit-kavu-bez-mlynku/

Další odpovědi
Drap

Pořídit si kvalitní mlýnek, nebo najít někoho kdo ho má.

anonym

DeLonghi KG 89 nebo Sencor SCG 5050BK jsou levné mlýnky s mlecími „kameny“ cena mezi 800–1000 Kč, jak kde … zřejmě se vyplatí takový pořídit do kuchyně a neřešit ty volně dostupné v supermarketech. Doma si namelete čerstvou dávku přímo do hrnku ve chvíli kdy ji potřebujete.

Kepler

V některých supermarketech mlýnky mají. Nejvhodnější jsou mlýnky s mlecími kameny, jsou i ruční, které umí namlít i na jemno (od 300,–). Nebo i elektrické s mlecími kameny od 800.-, třeba https://kavom­lynky.heureka­.cz/?o=4&f=5 Čerstvě namletá káva nemá chybu, je daleko lepší a voňavější.

Dochy

Tak já budu jmenovat: potraviny CENTRUM, Libčice nad Vltavou, náměstí. Netuším jestli se tak opravdu jmenují, spíše jen zůstala cedule z minulé éry, obchod provozují Vietnamci. Mlýnek tam určitě mají, funkčnost jsem nezkoušel (ale vypadá to, že jej občas někdo použije, prachem zapadlý není a stopy kávy na něm jsou)

Myslím že mlýnek budou mít ještě ve spoustě dalších krámků které přežily z dávných dob…

Michálek1245

U nás je pražírna zrnkové kávy Jihlava a tam si necháváme namlet my. Jako hlavně mě na tom baví to, že tam mají fakt různé druhy a prostě si tam vybere skoro každý. :) Jako i když možná někdo, kdo preferuje kávu bez kofeinu, tak ten by si tam nevybral. Ale kdo ví, třeba by ho naučili, že jeden šálek je lepší než to bez kofeinové silikon.

Arne1

Kepler: Můžeš jmenovat takový supermarket ?

Kepler

Pamatuju si ho z Kauflandu, ale nevím, jestli ho tam ještě mají. Nikdy jsem ho nepoužil.

Arne1

Do Kaufu běžně nechodím ale kouknu tam. Kterej máš na mysli ?

Kepler

Viděl jsem ho dřív ve valmezáckém Kaufu. Stejně ti ale radím, kup si mlýnek s mlecími kameny. To by snad byla investice dost dlouhodobá a užitečná, pokud ti nejde jen o to, jak si namlít zadarmo a hrubě.