Kryšpín

Kde může být příčina?

Údajně je 100 tisíc dětí, kterým rodič nemůže si dovolit zaplatit školní oběd.

Nejlepší odpověď
marci1

Hlavně nízké platy samoživitelek s dětmi. Nevím přesně kolik se v současné době
platí za oběd, ale cca 25–30 Kč. 600,– Kč/1 měsíc za jedno dítě, 1 200,– Kč za dvě děti. Nájmy jsou vysoké, děti rostou-potřebují větší oblečení, pomůcky do školy, o nějakých drahých kroužcích nemluvě.

Další odpovědi
dudu

Nedávno jsem koukal v televizi na rozhovor s matkou samoživitelkou. Vůbec nevypadala jako nějaká cuchta, ale dodnes se zamýšlím nad faktem, že má tři malé děti avšak každé s jiným chlapem. Kolikrát je třeba opakovat chybu než se jeden poučí? Kromě toho by se mělo dostat do všeobecného povědomí, že jsme součástí kapitalistické společnosti a zde se nikdy nebudou mít všichni stejně dobře.

anonym

Příčin může být více. Sociálně slabé rodiny, rodiče jsou nemakačenka. Ale i děti matek samoživitelek. A takové si ty obědy skutečně dovolit nemůžou i když pracují. Rodiče, kteří nepracují a berou dávky si za to můžou sami, peníze za dávky prochlastají a kašlou na základní potřeby svých dětí. A u samoživitelek je to vždy obtížné, jestli si někdo myslí že jim stát platí tisíce je na omylu. Naopak nikdo na ně nemyslí a horší z toho je když ani otec neplatí výživné, takže si osobně myslím že takovým by měl stát pomáhat více než nemakačským rodinám. Ale nemůžeme nikoho odsuzovat předčasně, v každém případě to odnesou nejvíc ty děti, které za to nemůžou. Takže tvé „údajně“ není na místě, protože je to realita a ve skutečnosti je takových dětí ještě více. U těch nemakačských rodin je příčina spíše ve státu, který je podporuje v tom aby nepracovali, protože kdyby pracovali, peněz by si vážili mnohem víc a měli by jich více.

ivzez

V mizerných platech.
Zkuste z minimální mzdy (12.200 Kč hrubého měsíčně)
uhradit bydlení, stravování, oblečení, …

dudu

Nebo je snad příčina zde:

  • co se vlastně na chrtím závodišti v pražském Motole odehrává? V chrtím boxu to před startem připomíná luxusní wellness. Zvíře před závodem poslouchá relaxační hudbu, ve vzduchu voní olejíčky a je tady uklidňující přítmí. A když chrtí závodnice Queen Vuit- ton doběhne a půjde si po výkonu odpočinout do speciálních lázní, bude mít na stolku připraven růžový lak na nehty značky Dior, aby se ihned napravily estetické škody na drápcích, které zanechal běh. Takové informace plynou z webových stránek areálu.

Zdroj: https://www.li­dovky.cz/zaha­da-chrtiho-ovalu-komu-slouzi-d4v-/zpravy-domov.aspx?c=A180901­_123745_ln_do­mov_ele

dudu

Za zamyšlení určitě stojí i tato informace:

  • psí město. V Praze žije 83 tisíc mazlíků, nejčastějšími jmény jsou Ben, Max a Bety

Zdroj: https://relax­.lidovky.cz/psi-mesto-v-praze-zije-83-tisic-mazliku-nejcastejsimi-jmeny-jsou-ben-max-a-bety-185-/domaci-mazlicci.aspx?c=A180725­_141134_domaci-mazlicci_ape&re­commendationId=00000000-0000-2000-8000-000000000000