Avatar uživatele
mosoj

Kde je příčina ?

Za mých dětských let chodil pošťák (listonoš) do několika vesnic přes pole a lesy mnoho kilometrů. V den výplaty důchodů nosil lidem důchody, či peníze na hotovosti, všechno u sebe v kožené pošťácké brašně. Nebál se , žádnou zbraň nenosil, nikdo ho nepřepadl, důchodu se dožil.
Jak daleko by dnes došel ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, anonym, annas, anonym, GM, johana 56, pusinka50, anonym, gagaga, petris před 3745 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Odpoveď byla označena jako užitečná

Příčina je jednoznačně v celkovém úpadku dnešní společnosti, zejména pak morálky!
Doplňuji:
Společnost dnes dokáže akceptovat i zcela amorální záležitosti, z některých se dokonce stávají málem ‚ctnosti‘.
Kam by došel? Kousek od pošty, možná už tam by mu to někdo sebral ☹
Naštěstí jsou ale ještě vzácné lokality na venkově, kde to ještě probíhá podobně. Jedná se ale o výjimky.

Upravil/a: www

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Příčina může být v kolapsu morálky a lidských zábran.Mnozí lidé neuznávají už žádnou autoritu a jistá pravidla.Můžeme si za to sami.Stačí se podívat na připitomělé návrhy některých pseudohumanis­tů,kteří navrhují trestání rodičů třeba za pohlavek.Ve Velké Británii jsou po podobných rodičovských výchovných trestech rodičům odebírány děti.Takovým konečným výsledkem jsou rozjívení a nevychovaní parchanti.Chudák pošták-moc daleko by nedošel.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Chybí morálně-volné vlastnosti. To je samá ochrana dětí, nesmí dostat ani symbolický přes zadek, zloděje nesmí te zveřejnit, pak potom skočí ÚOOÚ a pak se společnost diví, že ty osoby nemají zábrany a nerozeznají špatnou činnost od nezávadné, nebo se cítí beztrestně a to ještě řvou o svých právech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Možná, že jsem se narodil na jiné planetě, ale byly doby, kdy pošťáci nosili zbraně na svou obranu, byly i případy, kdy byli přepadeni . Ptáš se, jak daleko by došel a já ti říkám, že sotva dům od domu, protože jsou tak zmotorizovaní , až jsou líni vystoupit do druhého patra s dopisem do vlastních rukou. Vidím to dnes a denně u nás, v malém městyse.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Krakis

Asi 10.metrů…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

pro barbakan
Mám známou pošťačku a věz, že je vedení hlídá jak jsou kde dlouho.Tam kde tato pošťačka chodí je 3tisícové městečko.Na přepážce byly 2 pracovnice a na rajonu chodily 3.Vloni od nového roku je z důvodů šetření na přepážce jen jedna a to od 9–11 a od 15–17 hodin.Na celý rajon jsou jen dvě a dostaly k dispozici auto, ALE MÁ GPS.Když si stěžovaly, že nestíhají, tak jim přesně vyjmenovali kde a kolik minut stály, prý když nebudou čekat, tak budou stíhat.No a jak říkala známá, kdyby u každého vchodu paneláku(bytovky) čekaly na každého než přijde otevřít, tak to mají 10 –15 minut zdržení.A právě tato zdržení jim nadřízení vyčítají.
To je jedna věc a druhá.MUSÍ si připravovat nesmyslné množství letáků, což znamená roztřídit a připravit si do každého baráku leták.Takže s tím stráví 1–2 hodiny denně A TO NEMAJÍ PLACENÉ.Takže buď o ty dvě hodiny ráno jít do práce a nebo odpoledne dvě hodiny navíc.

před 3745 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Lahny, o službách České pošty bych mohl vyprávět hodiny. Jen tak na okraj. Dnes, když jdeš podat, třeba, malý balíček, strávíš u přepážky minimálně 7 – 10 minut a to z důvodu, že se vše musí zadat do počítače, vypisovat podávací doklady, převažovat, přeměřovat. Já například podával malý balíček, ale poštmistrová si nebyla jistá, zda rozměry balíčku souhlasí s podmínkami přepravy, volala na centrálu, kde ji nařídili, aby byl balíček vložen do jiné, větší obálky a tím se mi poštovné prodražilo o 15 korun. A co se týče doručení, tak pokud odesílatel zaplatí poštovné s tím, že doručovací pošta je povinna předat zásilku do vlastních rukou, tak není co řešit. Ono, ty doručovatelé si někdy usnadní práci tím, že vhodí lísteček s upozorněním, že jste nebyl k zastižení a máte si pro zásilku přijít osobně.

před 3745 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Se vším souhlasím, akorát já ten problém vidím ještě z druhé strany a to z pohledu pošťačky.Oni jsou DENNĚ nuceni k úkolům, které je zdržují v práci.Proč myslíš, že nabízejí služby, (pojištění a jiné doplňkové blbosti), které vůbec nepřísluší do služeb pošty?No protože vedení pošty je nutí k těmto službám.Za nesplnění určitého limitu mají dole osobní hodnocení a po několika měsících vyhazov(pokud neplní tento limit alespoň tři měsíce).
Takže to NENÍ VŮBEC O LIDECH NA POŠTĚ, ale o lidech na vedoucích místech pošty.

před 3745 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tak vidíš, ty souhlasíš se mnou a já s tebou! Je to v lidech a jak si správně podotkl, je to zvůle nadřízených! Šťastné a veselé:-)

před 3745 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

pockejte az prijde euro.. !
desim se toho, ze zacnou krast i ti, kteri v zivote nekradli …

co se tyka pohlavku ..kazdy na to ma svuj nazor..
my kluky nikdy v zivote nebili a verte mi, ze nekradou, nepodvadi a maji krasna zamestnani ( velmi slusne placene ) ..museli se naucit ale jazyky .. zatimco kamaradi vysedavali u piva .. ( dnes to ale uz v pohode dohnali ) :)
myslim ten chlast..
urcite v kriminalech nesedi jen ti, kteri v zivote na zadek nedostali ..

  • iv-

před 3745 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek