mosoj

Kde je příčina ?

Za mých dětských let chodil pošťák (listonoš) do několika vesnic přes pole a lesy mnoho kilometrů. V den výplaty důchodů nosil lidem důchody, či peníze na hotovosti, všechno u sebe v kožené pošťácké brašně. Nebál se , žádnou zbraň nenosil, nikdo ho nepřepadl, důchodu se dožil.
Jak daleko by dnes došel ?

Nejlepší odpověď
www

Příčina je jednoznačně v celkovém úpadku dnešní společnosti, zejména pak morálky!
Doplňuji:
Společnost dnes dokáže akceptovat i zcela amorální záležitosti, z některých se dokonce stávají málem ‚ctnosti‘.
Kam by došel? Kousek od pošty, možná už tam by mu to někdo sebral ☹
Naštěstí jsou ale ještě vzácné lokality na venkově, kde to ještě probíhá podobně. Jedná se ale o výjimky.

Další odpovědi
ten který je

Příčina může být v kolapsu morálky a lidských zábran.Mnozí lidé neuznávají už žádnou autoritu a jistá pravidla.Můžeme si za to sami.Stačí se podívat na připitomělé návrhy některých pseudohumanis­tů,kteří navrhují trestání rodičů třeba za pohlavek.Ve Velké Británii jsou po podobných rodičovských výchovných trestech rodičům odebírány děti.Takovým konečným výsledkem jsou rozjívení a nevychovaní parchanti.Chudák pošták-moc daleko by nedošel.

anonym

Chybí morálně-volné vlastnosti. To je samá ochrana dětí, nesmí dostat ani symbolický přes zadek, zloděje nesmí te zveřejnit, pak potom skočí ÚOOÚ a pak se společnost diví, že ty osoby nemají zábrany a nerozeznají špatnou činnost od nezávadné, nebo se cítí beztrestně a to ještě řvou o svých právech.

anonym

Možná, že jsem se narodil na jiné planetě, ale byly doby, kdy pošťáci nosili zbraně na svou obranu, byly i případy, kdy byli přepadeni . Ptáš se, jak daleko by došel a já ti říkám, že sotva dům od domu, protože jsou tak zmotorizovaní , až jsou líni vystoupit do druhého patra s dopisem do vlastních rukou. Vidím to dnes a denně u nás, v malém městyse.

Krakis

Asi 10.metrů…

anonym

pro barbakan
Mám známou pošťačku a věz, že je vedení hlídá jak jsou kde dlouho.Tam kde tato pošťačka chodí je 3tisícové městečko.Na přepážce byly 2 pracovnice a na rajonu chodily 3.Vloni od nového roku je z důvodů šetření na přepážce jen jedna a to od 9–11 a od 15–17 hodin.Na celý rajon jsou jen dvě a dostaly k dispozici auto, ALE MÁ GPS.Když si stěžovaly, že nestíhají, tak jim přesně vyjmenovali kde a kolik minut stály, prý když nebudou čekat, tak budou stíhat.No a jak říkala známá, kdyby u každého vchodu paneláku(bytovky) čekaly na každého než přijde otevřít, tak to mají 10 –15 minut zdržení.A právě tato zdržení jim nadřízení vyčítají.
To je jedna věc a druhá.MUSÍ si připravovat nesmyslné množství letáků, což znamená roztřídit a připravit si do každého baráku leták.Takže s tím stráví 1–2 hodiny denně A TO NEMAJÍ PLACENÉ.Takže buď o ty dvě hodiny ráno jít do práce a nebo odpoledne dvě hodiny navíc.

anonym

Lahny, o službách České pošty bych mohl vyprávět hodiny. Jen tak na okraj. Dnes, když jdeš podat, třeba, malý balíček, strávíš u přepážky minimálně 7 – 10 minut a to z důvodu, že se vše musí zadat do počítače, vypisovat podávací doklady, převažovat, přeměřovat. Já například podával malý balíček, ale poštmistrová si nebyla jistá, zda rozměry balíčku souhlasí s podmínkami přepravy, volala na centrálu, kde ji nařídili, aby byl balíček vložen do jiné, větší obálky a tím se mi poštovné prodražilo o 15 korun. A co se týče doručení, tak pokud odesílatel zaplatí poštovné s tím, že doručovací pošta je povinna předat zásilku do vlastních rukou, tak není co řešit. Ono, ty doručovatelé si někdy usnadní práci tím, že vhodí lísteček s upozorněním, že jste nebyl k zastižení a máte si pro zásilku přijít osobně.

anonym

Se vším souhlasím, akorát já ten problém vidím ještě z druhé strany a to z pohledu pošťačky.Oni jsou DENNĚ nuceni k úkolům, které je zdržují v práci.Proč myslíš, že nabízejí služby, (pojištění a jiné doplňkové blbosti), které vůbec nepřísluší do služeb pošty?No protože vedení pošty je nutí k těmto službám.Za nesplnění určitého limitu mají dole osobní hodnocení a po několika měsících vyhazov(pokud neplní tento limit alespoň tři měsíce).
Takže to NENÍ VŮBEC O LIDECH NA POŠTĚ, ale o lidech na vedoucích místech pošty.

anonym

Tak vidíš, ty souhlasíš se mnou a já s tebou! Je to v lidech a jak si správně podotkl, je to zvůle nadřízených! Šťastné a veselé:-)

gagaga

pockejte az prijde euro.. !
desim se toho, ze zacnou krast i ti, kteri v zivote nekradli …

co se tyka pohlavku ..kazdy na to ma svuj nazor..
my kluky nikdy v zivote nebili a verte mi, ze nekradou, nepodvadi a maji krasna zamestnani ( velmi slusne placene ) ..museli se naucit ale jazyky .. zatimco kamaradi vysedavali u piva .. ( dnes to ale uz v pohode dohnali ) :)
myslim ten chlast..
urcite v kriminalech nesedi jen ti, kteri v zivote na zadek nedostali ..

  • iv-