MonkeyKing

K čemu jsou národy?

uměle vznikly v 19. st.
jenom aby se lidi pozabíjeli, nemám pravdu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nevím, odkud jsi vzal, že vznikly v 19. století. Možná jsi to jen nesprávně pochopil. Národy existují od úsvitu lidských dějin, vznikaly, zanikaly i spojovaly se. Nejmladší národ je asi v USA, který je multikulturní, ale stmeluje je společná země. Národnost je něco jiného. Kdesi jsem četl, že k vzájemnému zabíjení a nenávisti stačí jediné: jakýkoliv rozdíl. S národy to nemá nic společného, často vznikají, nebo aspoň vznikaly občanské války uvnitř jednoho národa bratr k bratru se choval „jako zvíře“. Zde se zvířat musím zastat, protože chovat se jako člověk prostě neumí.

Další odpovědi
anonym

Nemáte. Národy byli vždy a důvodem proč jich tolik vzniklo tak pozdě je spíše touha po moci a vládnutí nebo kvůli nacionálnosti a touhy „vládnout si sami“. Je pravda, že dnes takový rozdíl mezi jednotlivými národy nevidíme, díky televizi a volným hranicím, možností cestovat. Kultury se ovlinují navzájem. Dnes se můžete podívat k nám, do Francie, USA a třeba takový rozdíl v oblečení a zvycích neuvidíte, tenkrát ale byli mnohem větší. V počátcích národů, hodně lidí mluvilo svým rodným jazykem, i když byli v součásti jiné větší říše s jiným jazykem.Dnes už pomalu i ten národní jazyk nahrazuje angličtina. Příkladem vám může jít Rakousko-Uhersko a my. I rozdílnost jazyků takové věci vyvolávají. A právě národní obrození dopomohlo této zemi osamostatnit se. Vznik československa určitě nebyl jen proto aby „jsme se mohlo pozabíjet“. Dnes si lidé ani neuvědomují jak za samostatnost museli jejich předkové bojovat. A přál bych si aby to věděli i takoví, kteří píší věci jako „běžte s národem do pr*ele“ a další.Je to docela smutné jak to všechno dopadá.

Emefej

Nemáš pravdu.