Mousinek

Který národ je nejhodnější a který nejzlejší?

Jeslti to tak jde vůbec říct

Nejlepší odpověď
BEAES

Nelze, všude jsou dobří a zlí lidé, asi se to vyrovnává.

Další odpovědi
Terryle

Myslím, že sis odpověděla sama – to se tak říct nedá…
Podle čeho bys vlastně chtěla soudit, jeslti je národ hodnej nebo zlej – jestli začíná války? Jestli s otevřenou náručí a s pomocí přijímá imigranty? Jestli se dobře stará o vlastní příslušníky? To pak můžeš říct, že hodný národ jsou Cikáni (pardon, Romové :) , protože se vždycky postarají o své staré členy rodiny a nešoupnou je do ústavů na dožití. Ale zároveň se ví, že většinou nejsou zrovna pořádní a když si něco můžou vzít, vezmou si to. Jsou hodní nebo ne? Je to hrozně relativní…

Pokud bys to brala podle mírumilovnosti a ne/zakládání válek, tak nejhodnější by mohl být nějakej zastrčenej nárůdek s mírumilovným náboženstvím, o kterým snad ani nevíme… protože se neprosazuje. Ale takovej nárůdek byl nejspíš v historii utlačovanej silnějšími sousedy – slabí a mírumilovní to nemívaj lehký. Byli utlačovaní a jeho příslušníci se asi neměli nejlíp. Je to hodnej národ, když je natolik hodnej, že tím jakoby škodí sám sobě?

„Nejzlejší“ by možná vyhráli Němci, kteří začali dvě nejhorší války v dějinách. Ale přitom Němci, který znám osobně, jsou všecko do jednoho fajn chytří a přátelští lidi. Není to o národu, ale o lidech…

anonym

Podivej Mousinku,narod delaji lide a v tom narode jsou ruzne povahy.Tezko rict ktery je hodny a ktery zly.Ale ver mi,ze se to vzdy projevi v takzvane davove psychoze,to se narod projevi.Priklad Egypt,jses tam na dovolene,usmivaji se na Tebe atd.no a dnes by te zabili.Nevyberes si.Kazdy narod ma rad jen to sve.Ostatni je pretvarka.

tyrox

Podle mně je nejhodnější Vatikán a nejzlejší Rusáci

George25

jedině co můžu napsat že německo je nejčištější

sara-sara

To nejspíš záleží na tom, v čem podle Tebe spočívá dobro a v čem zlo :)

Pokud bych měla odpovědět, pak na příklad Japonci jsou obecně velmi zdvořilí, milí a pozorní, protože nedávají najevo své emoce – ty se skrývají hluboko za permanentním (ale ne vždy stoprocentně upřímným) úsměvem. Také patří mezi několik málo národů, které nekradou. Zapomeneš si v kavárně peněženku a druhý den ji najdeš netknutou na tom samém místě :) (samozřejmě pokud si jí nevšiml nějaký cizinec :D ) Cizinci se mezi Japonci cítí velmi dobře, ale spíš krátkodobě, přestože jsou k Tobě tak bezelstně milí, nikdy Tě prý nepřijmou mezi sebe…

Pokud vnímáš jako zlo škodolibost, závist, nezájem nebo třeba pokrytectví, pak je odpověď dle mého názoru jasná – Češi .))

Mousinek

Myslím tím jestli se to vůbec nějak ví a čím by to mohlo být

Terryle

Asi se to neví.
Ale vliv na to určitě bude mít třeba náboženství – takoví buddhisté (kteří se snaží neubližovat živým tvorům, protože věří, že tahle moucha je třeba jejich soused, kterej nežil úplně dobře) asi jsou mírnější a podle našich měřítek „hodnější“ než muslimové, kteří se dokážou ve jménu víry odpálit a zabít desítky nevinnejch lidí. Ale je toho hrozně moc, nedá se to říct takhle jednoduše…