arygnoc

zvykneme některé národy v Evropě nazývat

trošku hanlivě – Italy „makaróny“, Maďary „feferóni“, Poláky „pšonci“, Slováky „čobolové“ a pod.

Nazývají i nás v cizině nějak hanlivě?

Nejlepší odpověď
anonym

Ad iceT, malá ilustrace:
Ještě před 89. v Žilině na plotu velký plakát s nápisem – „Každý mladý Slovák do SZM!“ a pod tím velkým písmem připsáno – a každý čehún do riti!

Další odpovědi
iceT

Nebo nám taky říkají Čehůni,na Slovensku myslím.

anonym

V Polsku nám třeba říkají"nehanlivě" Pepiky!

anonym

Podle posledního MS v hokeji-fňukalové(Arťuchin a spol.)

sandy45

Vím,že pro Slováky jsme „ˇšvédi“,ale nevím proč.

Mad

Máme dost přezdívek

Zdroj: http://www.cs-magazin.com/in­dex.php?a=a2010­011038

led

Arygnoc, prvýkrát počujem výraz „čobolové“, kde ste to počuli?
Ale okrem toho pri prácach v zahraničí som občas začula „zlaté české ručičky“ (nerozlišovali Čechov a Slovákov) a „dejte mi lidi, ja to udělám“…