Marunka2

Jste zastánci moderních látkových plenek nebo obyčejných „papírovek“?

Můžete uvést oblíbenou značku? Snad to není reklama. Před narozením malého jsem chtěla jít do látkovek, také jsem nějaké zakoupila, ale nikdo z okolí to nezná. Neměla jsem to s kým konzultovat a tak jsem stejně skončila u papírovek. Kupodivu nepoužíváme jednu značku, ale asi pět nebo víc – malý alergický není, takže kupujeme podle cen, akcí.

Nejlepší odpověď
Lenjička

Já osobně si myslím, že by se to mělo minimálně střídat. Ppírové jsou nejenom velmi neekologický hnus, ale zárověň jsou drahé. Kamarádka má čtyřměsíčního Eliáše, používá zatím jen látkové. Takové speciální. Jsou to takové kalhotky jako z ručníku a do toho se dává takový měkoučký fleeze… Nakupovala to z bazárků, vyšlo jí to asi na 5000 Kč, ale má jich hodně a použije je i na další děti 🙂

Zdroj: http://www.go­ogle.com/imgres?im­gurl=http://www­.babinet.cz/im­g/0906/biofro­tacky.jpg&imgre­furl=http://www­.babinet.cz/cla­nek-6305-latkove-pleny--informace-pro-zacatecniky-i-pokrocile.html&us­g=__JMUFgYoNdMdzdhu2qH24­sFPGrYs=&h=338&w=450&sz=­44&hl=cs&star­t=10&zoom=1&um=1&it­bs=1&tbnid=I0FMu­IDJ_QYTNM:&tbnh=95&­tbnw=127&prev=/i­mages%3Fq%3Dl%­25C3%25A1tkov%25C3%25A9%­2Bplenky%26um%3D1%­26hl%3Dcs%26cli­ent%3Dopera%26sa%3DN%­26rls%3Dcs%26tbm%3Dis­ch&ei=5aSRTcT2MMrJswb­TzsXlBg

Další odpovědi
pokazdejinak

spíš pro látkové, ale doporučuju ještě zkusit bezplenkovou metodu – viz zdroj … mě to docela i vycházelo, ale protože jsem noční spáč, tak přes noc byla plína a ze začátku ještě ke všemu papírová :/ protože ta látková byla strašná vrstva… ale jak začal malej spát na bříšku, šli jsme do látkových a pak jsme to tak nějak kombinovali (na ven a návštěvy papírovka, doma bavlnka)

Zdroj: www.mokosha.in­fo/content/blog­category/30/75/

kolinko.poli

Jojo, mám podobnou zkušenost. Taky se malej narodil jako úplný miminečko, neměl ani 3 kila. Ale věděli jste to, byli jsme na to nachystaní. Koupili jsme teda tyto plenky https://www.a­bena.cz/bambo-nature-premature.htm. A super, krásně nám sedí a vyhovují. Zůstali jsme u nich.

XenieRo

Jaké to jsou ty pro prťátka?

GabulkaA

Já jsem se koukala na ty plenky a tyhle by byly dobré https://www.a­bena.cz/bambo-nature-premature.htm. Jsou to ony, ne? :)

Pajka.111

Kupovali jsme na začátek tyto https://happy-cz.cz/cs_CZ/pr­oduct/before-newborn-2. Je to velikost 0 a sedla perfektně. Jak malá pak rostla, tak jsem kupovali další. Ale jako zůstali jsme u téti značky, jinou jsme nechtěli szkoušet, když tahle vyhovuje.

GabulkaA

A můžu se prosím jen zeptat, kde ty plenky Bella Happy kupuješ?

Pajka.111

Ahoj, já jsem byla do porodnice nachystaná s plenkama, které byly levné. Malá se ale narodila malinká a tyhle 1 jí byly veliké. Takže mi byly doporučeny Bella Happy velikost 0 a ty sedly krásně. No a už jsme u nich zůstali. Jsou krásně mekké, prodyšné, ale taky absorbční. Ještě jsem pak zkoušela i jiné značky, ale to mi vadilo, že dost zapáchají nějakou chemií. Měla jsem i z drogerky a ty jsou zase takové papírové, nekvalitní. Takže prostě nejvíc se mi osvědčily ty Bella Happy.