Reganois

Jste typ člověka, který za daných okolností vidí spíše sklenici poloprázdnou, nebo poloplnou?

https://pixaba­y.com/cs/photos/skle­nici-vody-venku-n%C3%A1poj-sklo-3541482/

Nejlepší odpověď
Kepler

jiná odpověď

Když piju šedou rulandu nebo portské, s politováním konstatuji, že už je zase poloprázdná. Když čurologický čaj, tak je furt poloplná.

Další odpovědi
Malvína

záleží na situaci

Záleží, fakt záleží na situaci. Ale ve větším procentu poloprázdnou. Proč? Nedělám si iluze. Byť se snažím myslet pozitivně, jsem typ člověka, který počítá s nejhorším, ale doufá v nejlepší.

marci1

spíše poloplnou

A jsem vůbec ráda, že mám co pít. 🙂

UPhelp

ani jedno

Vidím sklenici s vodou. Nic víc, nic míň a víc nad tím nepřemýšlím.
Kolik je tam vody je jedno.
Není poloprázdná ani poloplná (nebo spíše platí obojí). Jen sklenice s vodou. Mělo by se to brát tak, jak to je. Nic nepřirášlovat, nic neidalizovat ani to nevidět černé. Ale brát to tak jak je.
Faktem je, že je jedno, jak to člověk vnímá. Jeho vnímáním se obsah sklenice nezmění. Nezlepší ani nezhorší. Tím, že platí obojí, že sklenice je poloprázdná i poloplná, znamená, že ani na jednom nesejde a ani jendo není vlastně pravda a že je to jen smsklenice s vodou naplněnou do poloviny.

annas

jiná odpověď

Vložila jsem v minulosti podobnou otázku.

„Je částečně naplněná sklenice poloprázdná, či poloplná? Není jako svět, kde je všeho dost, či naopak, kde se strádá?“

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-castecne-naplnena-sklenice-poloprazdna-ci-poloplna-neni-jako-svet-kde-je-vseho-dost-ci-naopak-kde-se-strada

Můžete si přečíst názory některých součalssných odpovídajcích zda se jejich pohled změnil.

Když se zamyslím, neřeším to. Každý má jiný pohled na to, zda je sklenice z poloviny plná, nebo z poloviny prázdná.

Záleží také na tom, jak je sklenice velká., na druhu obsahu.

Někomu plnější sklenice přinese radost, má ještě dost nápoje, u jiného zase málo, chtěl by víc.

Myslím si, že by člověk měl být spokojený s tím, co má, nikoliv s tím, co by třeba chtěl.

aliendrone

jiná odpověď

Tebou nabízené možnosti považuji za neuspokojivé. Jsem typ člověka, který i když bude mít před sebou plný kanystr, tak ti (třebaže zmíráš žízní) stejně SEBERU tu tvoji, no. ;) :D :D

xiperio

záleží na situaci

Pokud mám žízeň, tak ta sklenice je poloprázdná. Pokud žízeň nemám, tak ji vnímám jako poloplnou.

Kelt

jiná odpověď

Dopiju a půjdu si sklenici znovu naplnit, Pokud se nejedná o odměrný válec, kde mohu objem přesně změřit, tak je to jedno.

GM

záleží na situaci

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.