Illines

Jste stastni ve vsech smerech

co patri k lidske dustojnosti? Ja ano.
Doplňuji:
Pod to ja ano, patri,ze kazdy ma svuj original.

Nejlepší odpověď
anonym

Aby byl člověk šťasten, musí mu vždy ke štěstí ještě cosi chybět.
… a dalších několik desítek pojetí štěstí v odkazu:
(Dikce otázky ve mně vyvolává poněkud rozpaky, neboť se pokouší naroubovat 2, ne zcela kompatibilní kategorie, emotivní a filozoficko-eticky-právní).

Zdroj: http://cs.wiki­quote.org/wiki/%C5%A0t%C­4%9Bst%C3%AD

Další odpovědi
briketka10

k mému štěstí mi chybí krůček a to pevné zdraví..
s lidskou důstojností se chováme ke každému člověku, je-li je postižený, nemocný a starý..
s vážností k osobám, které nám jsou představeny..

Damiana

Pro každého je šteští něco jiného.
Štěstí v mém podání pro někoho může znamenat otravování se s cizími lidmi v pěkně pošahané branži, s chlapem, který chce být pořád se mnou a věčně mi vyznává lásku a má šílené nápady, příliš tance a moc vody, flákání se po lázních, kde je moc velký klídek, patlání se v barvách, hadrech a šminkách, nuda se starými vykopávkami (hudbou a filmem), otročina u plotny.
Já bych tyto své „směry“ tedy neměnila ani za nic. 🙂

anonym

Trochu mne ta otázka mate. Co patří k lidské důstojnosti? Rozhodně možnost být sama sebou. Nemuset předstírat něco, co nejsem, co nechci, co odmítám. Dovolit sama sobě přiznat: Tohle jsem já.
Šťastná ve všech směrech? Ano. Naučila jsem se život přijímat jako příležitost i jako výzvu.
Příležitost dokázat si, co ve mně je. Výzvu překonat překážky, které mne teoreticky vzato měly zlomit.
Je snad něco lepšího než obstát ve svých vlastních očích?

aramah

Ano jsem.
Ani jednou za ta léta jsem nelitovala,že jsem si nevzala Pištu Hufnágla :)
Dami půjčila jsem si tvůj nadpis:)

hanny 2

Zatím ano,ale často mám obavy,že stačí opravdu málo a může se všechno změnit..... Dnešní svět je plný nástrah a nečekaných událostí a ne vždy příjemných!!!

zzzzz

Snažím se. Vždy si říkám, že vše zlé je pro něco dobré.

poa.li

Spíše bych řekl, že v žádném směru nejsem nešťastný… Spíše spokojený. A k lidské důstojnosti patří zdravé sebevědomí, přece…

Illines

Dr.Axl-je to orisek?

anonym

Oříšek ani ne, to by byla třeba logická hádanka.
Ovšem spojení štěstí a důstojnosti, jsou to přece jen odlišné věci a dávat je do jakoby vykonstruované souvislosti prostě zavání nesrozumitelností.
Formulace mají mít hlavu a patu (neboli smysl), jinak působí jako zavádějící a mnohoznačně vyložitelný nešikovný pokus o originalitu za každou cenu.