Bronzový

Jste schopni si říct "co bylo, to bylo" a udělat za problémem tlustou čáru, nebo zásadně nezapomínáte?

Samozřejmě je k tomu zapotřebí souznění obou kohoutů

Nejlepší odpověď

Zlatý

Problém je v tom, že za tím, co jsem udělal tlustou čáru, si už nějak nevzpomínám. Jeden by rád za něčím uděl rád tlustou čáru, ale dlouhodobá paměť je sviňa. Jukne na tebe, aniž by sis to přál. Ale jo, některé problémy jsem si už aspoň vyřešil a vědomě si na ně nevzpomínám.

Další odpovědi:

Zlatý

"Co bylo, to bylo" nestačí. Vždy a za všech okolností by v těchto situacích měla v prvé řadě následovat dobrá vůle anebo alespoň snaha férově vysvětlit, jak to ve skutečnosti vlastně bylo.

Stříbrný

Zapomínat je lidské. Odpouštět božské. Udělat za něčím tlustou čáru neznamená zapomenout. Zapomění vede k opakování, zejména chyb. Minulost má být zdrojem a poučením. Zapomínání tento efekt potlačuje.

Pokročilý

Ano, neuměla sem to vždy a ani teď to nejde hned u všeho, ale umím bez výčitek zapomenout i nemalé křivdy a je to velmi osvobozující!

Diskuze k otázce

Stříbrný

Edison

Proč se pořád zaměňuje odpuštění se zapoměním??? To je horší, než zapomění jako takové...

Zlatý

Kepler

Michalo, tak to bych chtěl umět. Ale nějak mi to nejde. Nedělám nic agresivního vůči těm, co se zachovali jako zloději, takže jsem jim vlastně částečně odpustil. Ale těm, co mě okradli o peníze, majetek, nebo mě zradili, těm odpustit nemůžu.

Pokročilý

Michala11

Asi mě spousta lidí má za idiota. Ale je fakt, že mě nikdo nijak extrémně neublížil, peníze a dluhy opomíjím. Víc bolí ošklivé slovo, než ztráta peněz. Krátká paměť je prý jediný recept na šťastné manželství...

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5589
Zlatý led 2986
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý annas 2527
Zlatý briketka10 2452
Zlatý Kepler 1863
Zlatý marci1 1838
Zlatý quentos 1709
Zlatý iceT 1586
Zlatý mosoj 1586

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.