Avatar uživatele
Kazatel

Jste pro dvojjazyčné nápisy u nás? Zprávy již tlumočené jsou, přeci jenom, co vše udělat, aby se tu UK cítili jako doma?

Dnes jsem viděl v azbuce směrovky na silnici, co třeba etikety u zboží v obchodech? Tak přeci jen to je to takřka nejmenší, co můžeme udělat, aby se tu uprchlíci cítili líp.

Zajímavá 0 před 827 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Proboha né. Kdo je tady doma? Vždyť ani nevíme, jak dlouho a kolik zde zůstane uprchlíků. Na Západě mají nápisy v arabštině, a doufám, že je nebudeme muset kopírovat. S touhle zoufalou vládou člověk nikdy neví.
Zaujalo mě, když jeden náš politik vzpomínal na návštěvu ukrajinského prezidenta (nebo premiéra), už v tomto tisíciletí. Dozvěděl se, že v parlamentu se nemluvilo ukrajinsky, ale rusky. Potom pro televizi to nějak přetlumočili do ukrajinštiny.:-)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Ne. Nic se nemá přehánět. Je potřeba zůstat nohami na zemi.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Krupice

Nemyslím si, že je to nutné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Jsem zásadně proti. Dost máme tady už angličtiny. Já ať přijedu kamkoli, tak taky nemám nápisy v češtině.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Není to nutné. Zbytečně to dráždilo různé lidi. Velké procento Ukrajinců ovládá angličtinu.

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Malvína

Kdo chce pobírat příspěvky našeho státu, využívat lékařskou péči, používat dary od našich občanů, měl by si osvojit i náš jazyk. My jsme tu doma. Když vyjedete do ciziny, taky se vám nikdo nepodřídí. Navíc jich tu tři prdele byly i před válkou a to se taky nic neměnilo. To by se etikety, zprávy a další mohly psát/namlouvat ve všech jazycích lidí cizí národnosti žijící na území ČR.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
_Bůh_

Proč ne. Asi nikomu to nemůže vadit, respektive CO na to může někomu vadit? Švýcarské kantony používají tolik jazyků, že z toho jde hlava kolem, a také žijí.
Dvojjazyčné nápisy jsou zřejmě to nejmenší, co můžeme udělat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Bum… :)
Pro mne nic nového. Ve Varech jsou někde, kam mi paměť sahá. A že téměř pamatuji, když hnědé uhlí (na sokolovsku, chebsku) mávalo větvemi. ;)
Zejména po revoluci (1989).K azbuce přibyla někde i němčina (pro turisty a návštěvníky lázeňského trojúhelník). ;D
A není to jen, „Zimmer frei“ nebo „ски́дка“ (sleva).

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek