FlAsh_7

Jste monarchisté? Pokud ano, proč?

Odpovědi
Pepa25

Ne, monarchie je přežitý způsob vládnutí, má smysl tam, kde je to součást tradice. Znovuzavedení monarchie (kdekoliv) je hloupost.

Filip84

Ne.

  1. Stejně to nemohu ovlivnit.
  2. Monarchie stojí (a padá) na domněnce, která se nazývá boží vůle. Bůh je domněnka, domněnka nemůže mít vůli. Domněnka je možná stejně, jako nemožná; právo, a tedy i právní stát, musí konat podle zásady ex factis ius oritur: jinak to není právní stát, ale dystopická diktatura, Republic of Gilead.

Rokio

Ne, jsem pouze panoš. Žádný monarcha. 🙂

Disraeli

Jsem. Jednoduše proto, že monarchie dokáže být nejideálnější ve všech ohledech. Je to taky původní a nejpřirozenější forma vlády a stav/uspořádání společnosti. Důvodů pro monarchii je nespočet.
Republiky smrdí.

Filip84

Disraeli: Monarchie není původní, ani nejstarší, forma vlády. Pouze faktografická – víš co. 😅