Pepa25

Koho z následujících 12 kandidátů byste podpořili v prvním kole volby prezidenta republiky, pokud by se konala dnes?

Kadidáti na výběr (inspirováno článkem na Deníku N), v abecedním pořadí:
Andrej Babiš, Pavel Fischer, Marek Hilšer, Karel Janeček, Miroslav Kalousek, Michael Kocáb, Danuše Nerudová, Miroslava Němcová, Petr Pavel, Josef Středula, Miloš Vystrčil, Tomáš Zima.
Prosím nepište jiná jména – ve skutečné volbě také není možnost připsat jiné jméno, takže beru jen odpověď – „nevybral bych si / nevolil bych“ + samozřejmě se můžete vyjádřit v diskusi.

Nejlepší odpověď
elkon

Vybíral bych mezi Babišem a Nerudovou.

Další odpovědi
_Bůh_

Asi bych volil ze jmen Fischer, Hilšer, Kalousek, Středula a Vystrčil.
Zřejmě bych volil Hilšera, ten z těchto lidí působí nejvíc normálně, a je relativně mladý. Nechci za prezidenta zase nějakýho senilního starce, který bude pálit trenýrky v ohništi. Ideálně prezidenta, kterému ještě nebylo 50, u něj je šance, že nebude mít předpotopní názory.

Kepler

Nechtěl bych ani jednoho, bohužel můj kandidát tam ještě mezi nimi není.

paul1

Paní docentku Danuši Nerudovou.

Alesh

Asi Hilšera nebo Fischera… určitě ne STBáka Bureše!

df

Jakto, že tam není chlap s gulama?

Volim Janečka

seraphico

Volil bych Nerudovou.

Rys95

Ze zmíněných si nevyberu. U Andreje Babiše to nestojí za řeč, Marek Hilšer je na mě moc liberální a aktivistický, Karel Janeček je jen další „spasitel“, Miroslav Kalousek už by měl politickou kariéru uzavřít, Danuše Nerudová je osoba, o jejíchž názorech většina lidí neví, Petr Pavel (KSČ), Josef Středula – nerozumím, proč volit odboráře, Miloš Vystrčil asi nejvíce přijatelný, ale pořád to není ono, Tomáš Zima (KSČ). Za mě Pavel Fischer je také dobrý kandidát, ale on nemá šanci vyhrát.

zjentek

Mně se zamlouvá Němcová, protože lehce rozezná chlast od bacila a do jisté míry bude i odporovat skálopevnému přesvědčení, že opice je viróza. Pro boj s blbostí tedy ideální kandidát.

da ny

Upřímně, nevím.
Někteří jsou asi „fajn“ lidé/odborníci, ale ne do politiky.
Jiní umí mluvit/řečnit, přítomná jazyková zdatnost.
Kalousek mi dávno vypadl z oka, nevěřím mu. Mluvit umí (možná se svého démona/závislosti zbavil…). . Paní Němcová je až moc silný „straník.“.
O některých kandidátech nevím téměř nic (pro mne „bezejmenní“).
Příslušnost v některých zednářských lóžích mne odrazuje (typu vládci světa, Bildenberg aj.) a „rozprodaná část našeho zlatého pokladu za Fišera, mne zklamal.
Židovský původ, některých kandidátů, byť vzdělaných, chytrých, snad i schopných kandidátů, mi s ohledem na vývoj ve světě nevyhovuje. Nemám ráda „nadřazenost vyvolených“ (pro lidstvo je nebezpečná). Takoví však byli v naši historii nejvíce podporováni zvenčí (TGM počínaje).
Kdyby mi někdo, šlapal, na kuří oko, že jednoho kandidáta vybrat musím, byl by to asi M. Kocáb.

Pepa25

da ny: děkuju za účast v anketě, je to názorová záležitost, ale pro antisemitské konspirační vyjádření nemůžu dát palec.

Rys95

Vláda hledá společného kandidáta, aby nevyhrál Andrej Babiš. Budiž, celkem fandím, ale dělá jednu podstatnou chybu. Stále váhá a čeká. Zatímco Babiš už svým karavanem objíždí republiku, oslovuje lidi, dělá kampaň i ve sněmovně a pokrývá články v médiích, vládní strany jen varují před volbou Andreje. V roce 2018 byla první chyba to, že tehdy opoziční kandidáti byli roztříštěni a lidé, kteří byli oponenty tehdejší vlády, vybírali z přemíry kandidátů. Důsledkem bylo, že hlasy propadávaly a nebyl silný protikandidát proti Zemanovi. Jiří Drahoš, který byl nakonec těsně před 1. kolem vybrán jako hlavní vyzyvatel, za tak krátkou dobu nemohl přesvědčit dalších desítky tisíc lidí, aby pro něj hlasovaly, když pomalu nevěděly o koho jde. A stejnou chybu dělají tytéž strany i nyní. Danuše Nerudová? K ničemu se moc nevyjadřuje, max k ekonomickým tématům, ale doteď společnost nezná její postoje v řadě sociálních otázkách, takže to je prohra dopředu. Stejně tak nabízet lidem kandidáty z ODS, kteří jsou stále pro mnoho lidí (i žel vlivem předsudků) nevolitelní. Ale to je stejně jedno, vládn í strany už dávno měli „zvolit“ společného kandidáta, nebo max dva, aby aspoň rok dopředu seznamovali lidi se svými myšlenkami, aby lidé věděli o koho jde a nemuseli se pak divit, co za „náhlé“ kandidáty to vyskakuje. Zase nás Babiš s ANO doběhl, je o krok napřed a už teď má 2. kolo jisté. A vládní strany mlčí a hledají…tik tak tik tak…

Rys95

Jen dodávám, že Babiš ode mě hlas nedostane jistě, ale rozhodně nehodlám dávat bianco šek vládě, že mi na poslední chvíli vybere kandidáta, nebo ho doporučí. Už nebudu volit mezi zlem a zlem, nebo určeným dobrem a určeným zlem. Pokud někdo to myslí s kandidaturou vážně a nejde tam jen proto, aby se tam nedostal Babiš, ať se vyjadřuje ke společenským tématům, prezentuje své ideje a představy, jak by chtěl naplnit práce prezidenta. Chci vidět nějakou historii, nejlépe spojenou s politikou, kde nabyl kladnými zkušenostmi a může nabídnout zajímavý koncept politiky. Člověk, který nemá na sobě tíživou deku minulého režimu a vystupuje slušně s respektem i k lidem, kteří s ním nesouhlasí. Pokud chce vláda úspěšného kandidáta, měla by reflektovat i to, že by měl zaujmout i značnou část občanů, volící dnes opoziční strany. Strany jako Trikolora, Zelení nebo Monarchisté se sice rozcházejí v mnoha otázkách, ale jejich části voličů se mohou spojit u kandidáta na prezidenta.

zjentek

Elkon 🤦‍♂️

Pepa25

Anketa tu bohužel neumožňuje víc než 6 možností …